За словами Ігоря Куруса, питання депутатської недоторканості "старе як світ" в Україні. До прикладу, в 2000 році проводили щодо цього референдум.
Майже 90 % проголосувало за позбавлення недоторканості з депутатів. Та влада наступних кроків не зробила та не реалізувала це право через Конституцію,
— зазначив координатор громадської кампанії "За відповідальну владу".
"В 2007-му Ющенко ініціював скасування, в 2012-му — Янукович. А в цьому році – Порошенко. Це таке "питання президентів", які час від часу мають за честь внести це питання в порядок денний сесії Верховної Ради. Така собі "традиція". Але чомусь це питання не доходить до логічного завершення", — каже експерт.
Він зазначив, що різниця між минулим і теперішнім в тому, що питання скасування недоторканості виносилося напередодні виборів. Оскільки суспільна думка побудована таким чином, що люди хочуть відкликати і хочуть мати вплив на депутатів. А політики такі питання намагаються перед виборами вдало використовувати для підняття свого авторитету.
В плані дій уряду та в коаліційній угоді це питання було таки прописане, адже з’явилося через тиск громадської думки.
Депутати розуміють, що питання в суспільстві стоїть гостро і вони відчувають кон’юктуру. Одного разу дійшло до того, що проголосували в першому читанні, на скільки пам’ятаю, 390 депутатів. Але далі таки не проголосували. Тому — це така гра,
— говорить Курус.
За словами координатора, завжди чомусь опозиція виступає проти, а влада – за. Влада таким чином намагається отримати додатковий елемент тиску на опозицію, аби вона була слухняна, вважає він.
Більше — у відеосюжеті до вашої уваги.