Про оптимізацію порядку переказу грошей роботодавцем на зарплату працівникам повідомив Національний банк України.

До слова Скасування "зарплатного рабства" вийшло на фінішну пряму: деталі

Там пояснили, що така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права останнього самостійно обирати банк для отримання заробітної плати.

Працівник, а не роботодавець, має самостійно обирати банк, що обслуговуватиме його рахунок. Таке право передбачене законодавством про оплату праці і ми хочемо, щоб воно дійсно реалізовувалося на практиці,
– наголосив заступник голови НБУ Сергій Холод.

На оптимізацію порядку грошових переказів, яка дозволяє скасувати "зарплатне рабство" уже відреагував і ексміністр Дмитро Дубілет. Саме він був одним з ініціаторів такого нововведення.

"Українцям буде значно легше "вмовляти" бухгалтерів відправляти гроші на карти того банку, який їм зручний, а не того, з яким у підприємства укладено зарплатний проєкт. На жаль, це набуде чинності лише з січня 2021 року", – підкреслив Дубілет.

До слова, причину відтермінування Нацбанк пояснює необхідністю того, аби банки і роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

Скасування "зарплатного рабства": коротко

Нововведення покликане дати можливість враховувати побажання працівників. Досі підприємство укладало контракт про виплату зарплати з банком, не питаючи думки співробітників.

Для цього працівник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (міжнародний банківський рахунок), а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку.

Як пояснили у Національному банку, це дозволить покращити якість послуг українських банків. Це відбуватиметься шляхом розширення спектру послуг та конкуренції між банками.

Розпочали скасування зарплатного рабства ще наприкінці 2019 року. Раніше в уряді розраховували, що "зарплатне рабство" скасують уже з травня 2020 року. Втім з того часу змінився як уряд, так і економічно-політичні обставини.