Про готовність українців змінити країну проживання свідчать результати опитування, яке провів КМІС.
Читайте також Вдруге за всю історію спостережень: ставлення українців до РФ погіршилося, а росіян – навпаки
Людей запитували, чи хотіли б вони переїхати на постійне проживання до Сполучених Штатів, країн Європейського союзу чи Росії, якщо б їм надали відповідне громадянство.
Скільки українців розглядають можливість переїзду
- до США та країн Євросоюзу поїхали б 27,9% опитаних. Відмовилися б від пропозиції 68,7%. Крім того, 3,4% опитаних заявили, що їм важко відповісти.
Для порівняння: у квітні 2020 року зміну країни поживання на США чи ЄС розглядали 27,1% респондентів, відмовилися б – 65,1%. - до Росії поїхали б 5,8% опитаних. А за грошової підтримки у 100 тисяч доларів "підйомних" охочих було б мало не удвічі більше – 10,3%. Відмовилися б від переїзду до країни-окупанта 91,7 % українців, за гроші – 85,9%.
У квітні за переїзд були 6,3% опитаних та 11,2% – за гроші. Проти 86,3% і 80,2% відповідно.
Готовність українців переїхати у Росію, США, ЄС / Інфографіка зі сайту КМІС
Якщо проаналізувати зміну ставлення українців до цього питання навесні та восени 2020, зрозуміло, що вже більше громадян визначилися з вибором. Щодо ЄС та США – зросла як кількість тих, хто б виїхав туди, так і тих, хто б відмовився від пропозиції. У випадку переїзду у Росію – все більше українців схильні не приймати таку пропозицію, навіть за гроші.
Що відомо про опитування?
КМІС проводив його протягом жовтня – листопада 2020 року. Польовий етап тривав з 17 по 24 жовтня. Телефоном опитали 1 502 респондентів по всій Україні, окрім окупованих територій. Статистична похибка не перевищує 2,6%.Після опрацювання результатів, протягом 5 – 8 листопада респондентів опитали повторно, поставивши кілька додаткових запитань. На другий етап інтерв’ю дали згоду 1 083 респонденти.