Земля на Місяці, Марсі, або Венері

19,99 американських доларів за акр і ділянка на Місяці ваша. В комплекті: акт на права власності, мапа Місяця із позначкою, де саме знаходиться ваш клаптик небесного тіла, Місячна конституція та Біль про права. За бажанням документ оформлять в рамочку.

Аналогічні ціни і на інших планетах. Крім Місяця пропонують придбати акри на Марсі, Меркурії, Венері і навіть на супутнику Юпітера Іо. У світі ділянки на Місяці уже придбали понад 4 мільйони людей. Але насправді, за ці гроші ви отримаєте лише прикольний сувенір. Відповідно до міжнародного космічного законодавства ніхто не може привласнити собі небесні тіла.

Титул і клаптик Шотландії

Трохи дорожче, ніж за місячні акри, просять шотландці, але крім ділянки, ви отримуєте на додачу титул. Майже тисяча гривень і ви — лорд та шотландський землевласник. За ці гроші ви отримуєте право користування на майже один квадратний метр.

А за 18 тисяч гривень уже майже сотку. В комплекті крім титула йдуть сертифікати, документи та багато іншого. Навіть зобов'язання посадити на вашій ділянці три дерева. Красиво оформлені папірці надсилають поштою. Але і тут не все так просто.

За шотландськими законами ніякого зв'язку між правом користування на землю та титулом немає, а право власності на таку ділянку оформити неможливо, через її малу площу. Так звана нерухомість теж підійде як цікавий сувенір в подарунок, але розраховувати на більше не варто.

Читайте також: Будинки на колесах, на воді та рейках — альтернатива нерухомості

Власна держава

А от за наявності великих грошей вам запропонують будь-яку нерухомість у будь-якій частині світу. Аж до приватного острова в Еміратах. Але придбати можна навіть власну державу.

Наприклад, Сіландію всього за 750 мільйонів. Саме за таку суму хотіло отримати іспанське агентство нерухомості. Державу в десяти кілометрах від узбережжя Великобританії населяє всього 11 чоловік. Форма правління — конституційна монархія. Самопроголошена держава знаходиться на побудованій в часи Другої світової війни платформі.

Свою незалежність вона проголосила 2 вересня 1967 року. Щоправда, її й досі невизнала жодна інша країна. Проте, це не заважає їй мати власну конституцію, гроші та поштові марки.