Скільки можна випити за кермом? Давайте будемо розуміти цю тезу як питання про те, скільки можна випити на початку застілля (одноразово), щоб до кінця бути тверезим. Ситуація досить типова: починається велике свято з гарним столом, взяти участь у застіллі хочеться всім, але комусь одному доведеться не пити, тому що компанії потрібен один водій. Скільки і чого можна випити драйверу, щоб зворотна поїздка не завершилася лихом або великим штрафом. Адже за статистикою, найрозповсюдженіша причина смертельних ДТП – п’яний водій, повідомляє 24 канал.

Читайте також Аваков в ділі: що не так із законопроєктом про п'яне водіння

Стадії сп'яніння та їх небезпека

З точки зору управління транспортним засобом, небезпечна ступінь сп’яніння – це друга стадія нетверезості.

  • Перша ступінь – безсимптомна. Вона не має зовнішніх і поведінкових проявів, тому вважається найлегшою. Перша ступінь виявляється тільки приладами-алкотестерами. Менше 0,3 проміле, по факту природний рівень алкоголю в організмі, адже такий рівень алкоголю в організмі можуть давати різні захворювання.
  • Від 0,3 до 0,5 проміле – друга стадія сп’яніння, яка має незначний вплив, але вважається небезпечною.
  • 0,5 – 1,5 – легке сп’яніння. У водія підвищується самооцінка, знижується увага, порушується координація рухів. Уже такий стан драйвера може спричинити ДТП з високим відсотком летального результату.
  • 1,5 – 2,5 – сп’яніння середнього ступеню.
  • 2,5 – 3,0 – стан сильного сп’яніння.
  • Понад 3,0 – алкогольне отруєння, критичний стан. Така кількість алкоголю просто може вбити людину, адже організм не встигає боротися з отруєнням.

За скільки часу після алкоголю можна сісти за кермо

Природно, кожен вид алкогольних напоїв впливає на організм по-своєму, причому важлива не тільки міцність, але й інші якості, наприклад, наявність в напої розчинених газів (шампанське, деякі слабоалкогольні напої).

Читайте також Якими будуть нові штрафи за порушення ПДР для водіїв у 2020 році

Горілка – 40%

100 мілілітрів горілки з чоловічого організму очиститься за 5 годин 48 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому організму, з тими ж параметрами, потрібно більше часу – 6 годин 58 хвилин. 500 мілілітрів цього виду алкоголю з організму людини "вивітрюється" більше, ніж за добу: у чоловіків – за 29 годин, у жінок – за 34 години 48 хвилин.

Якщо вага чоловіка та жінки досягає позначки у 100 кілограмів, то побороти 500 мілілітрів горілки чоловічому організму вдасться за 17 годин 24 хвили, а от жіночому – за 20 годин 53 хвилини.

Настойка – 24%

Із настойкою, яка має 24% вмісту спирту, організму потрібно майже 24 години. Для чоловічого організму позбутися 100 мілілітрів настоянки потрібно 3 години 29 хвилин, якщо вага не більше 60 кілограмів. А жіночому – 4 години 11 хвилин. Якщо вага людини буде 80 кілограмів, то: для чоловіка – 2 години 37 хвилин, а для жінок – 3 години 8 хвилин.

Вино – 14%

100 мілілітрів вина з чоловічого організму "вивітрюється" за 1 годину 59 хвилин, а з жіночого – за 2 години 23 хвилини. А ось пів літра вина з чоловічого організму – за 9 годин 55 хвилин, а з жіночого – за 11 годин 55 хвилин.

Шампанське – 11%

300 мілілітрів шампанського "вивітрюється" з організму чоловіка за 4 години 47 хвилин, а з жіночого – за 5 годин 45 хвилин. Якщо вага людини до 60 кілограмів.

Пиво – 4%

Для того, щоб 60 кілограмовий організм очистився від 0,5 пива потрібно 2 години 45 хвилин. А для жінок з такими ж параметрами потрібно 3 години 28 хвилин. Найдовше "вивітрюється" 1,5 літра пива – близько 8 годин 42 хвилини для чоловічого організму, і 10 годин 24 хвилини для жіночого.

Коли можна сідати за кермо після алкоголю інфографіка 24 канал
Коли можна сідати за кермо після алкоголю / Інфографіка 24 каналу