Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час відвідин 61-го військового мобільного госпіталю у Маріуполі, передає його прес-служба.

Читайте також: Я не можу нічого зробити, бо осколки рвуть хлопців зсередини, – медикиня про порятунок бійців

Безпосередню участь у наданні медичної допомоги в зоні бойових дій та на передньому краї оборони взяли майже чотири тисячі військових медиків. На жаль, не всі повернулися з поля бою – 46 військових медиків загинули. Ми схиляємо голови перед лікарями, фельдшерами, медичними сестрами, які віддали своє життя, виконуючи свій військовий обов’язок,
– зауважив політик.

За його словами, найбільші втрати на Донбасі Україна пережила у 2014-2015 роках.

"Саме ви в серпні 2014 року проявили себе справжніми героями, які днями та ночами не виходили з операційних, рятували наших воїнів, що зазнали поранень. Відомим є той факт, що лише за один серпневий день 2014 року під Іловайськом у польових умовах ваш героїчний колектив надав допомогу більш ніж 200 пораненим воїнам", – наголосив гарант.

Крім того, він нагадав, що у 2014 році у військових не було елементарних аптечок, не говорячи вже про броньований транспорт чи санітарну авіацію для евакуації поранених.

"Сьогодні забезпеченість особового складу бойових бригад індивідуальними медичними аптечками складає 100%. Уже давно. Так само, як і забезпечення бронежилетами, розгрузками та всім необхідним, щоб захистити Батьківщину. Перша допомога героям надається на полі бою протягом перших десяти хвилин, коли оперативність цінується вище за золото. Медична евакуація поранених здійснюється броньованим санітарно-евакуаційним транспортом та санітарними автомобілями, і поставлено завдання, щоб вже протягом години потрапити до рук кваліфікованих спеціалістів", – додав Порошенко.

Нагадаємо, востаннє на Донбасі медик гинув у травні – тоді внаслідок осколкового поранення голови пішов із життя представник 95-ї окремої гвардійська десантно-штурмової бригади 24-річний Олег Бокач.

Крім того, у лютому в результаті обстрілу загинула Сабіна Галицька, яка служила у 10-ій окремій гірсько-штурмовій бригаді ЗСУ. Їй було 23 роки, і у неї залишилася маленька дитина.