Відповідний документ у Верховній Раді зареєстрував голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та інші нардепи з цієї фракції.

Народна депутатка Ніна Южаніна у фейсбуці пояснила, які зміни передбачає законопроєкт.

Цікаво: Закони, які змінять життя українців у 2020 році

Як пропонують змінити структуру пленарних засідань

– Верховна Рада на пленарному засіданні одноразово може прийняти рішення про зміну його тривалості.

Як зараз: таке рішення приймається тільки на ранковому пленарному засіданні.

– Позачергово без голосування до порядку денного включатимуть законопроєкти, визначені президентом України як невідкладні.

Як зараз: за включення таких законопроєктів, як і за включення інших, потрібно голосувати.

– Голосування за законопроєкти будуть проводити тільки по четвергах.

Як зараз: кожного пленарного дня з вівторка по п’ятницю.

– Рубрика "Різне" по п’ятницях буде можливою тільки в разі прийняття конституційною більшістю від складу Верховної Ради (300 голосів) відповідного рішення.

Як зараз: відведення години для виступів народних депутатів "з різних питань" є прямою нормою Регламенту.

– Проєкт постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону, постанови чи іншого акта Верховної Ради в цілому зможуть внести не менш як 45 народних депутатів.

Як зараз: таке право має один народний депутат.

– Законопроєкт, визначений як невідкладний, розглядатимуть позачергово з обговоренням за скороченою процедурою, якщо Верховою Радою не прийнято рішення про його розгляд за процедурою повного обговорення.

Як зараз: усе з точністю до навпаки.

– Внесення ідентичних пропозицій і поправок до законопроєкту не допускатиметься. Якщо до законопроєкту внесено декілька ідентичних пропозицій чи поправок, такі пропозиції чи поправки рахуються як одна і в порівняльну таблицю до законопроєкту вносяться як одна пропозиція чи поправка.

Як зараз: кожен народний депутат має право на подання і розгляд саме своєї поправки.

– За наполяганням народного депутата поправку, попередньо відхилену комітетом, може бути поставлено на голосування тільки в разі підтримки такого рішення не менш ніж 150 голосами. За аналогічною процедурою може бути поставлено на підтвердження поправку, попередньо враховану комітетом.

Як зараз: таких обмежень немає. Кожна депутатська ініціатива підлягає розгляду в сесійній залі.

Зауважимо, що перший місяць роботи Верховної Ради IX скликання – вересень 2019 року – відзначився неабиякою активністю (так званий турборежим) – було ухвалено дуже багато законопроєктів.