Про це 24 каналу розповів заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Цікаво: Рейтинг Володимира Зеленського: кого б українці обрали президентом сьогодні

Від фракції "Слуга народу" чекають більшого, системних змін. В Україні залишається велика армія чиновників. А найнижчий рівень довіри українців саме до чиновників. У цьому питанні не можна обійтися без взаємодії з громадянським суспільством. А діяльність "Голосу" не помітна. Законодавча ініціатива Голосу щодо миру на Донбасі не сильно відрізняється від пропозицій "Слуги народу",
– зазначає Михайло Міщенко.

При цьому збільшення рейтингу до 5% партії "Сила і честь", на думку соціолога, не можна вважати визначальним. З одного боку, вочевидь, електорат лідера цієї партії Ігоря Смешко повертається. З іншого, до виборів далеко, тому це не надто обнадійливі показники. Адже перед парламентськими виборами 2019 року соцопитування показували 5%, але "Сила і честь" не подолала цей передвиборний бар’єр.

"У проросійської "Опозиційної платформи – За життя" немає збільшення рейтингу. Це все в межах статистичної похибки. До ОПЗЖ перейшла частина "Опоблоку", який не пройшов до парламенту. Електорат у цих партій спільний. А рівень довіри до керівників ОПЗЖ низький. Медведчуку не довіряють 75%, Юрію Бойку – 70%", – наголошує Міщенко.

Які дані останніх соціологічних опитувань?

Згідно дослідженню, проведеному Центром Разумкова з 13 до 17 лютого, якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради , то були б такі результати:

"Слуга народу" – 36% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився;

"Опозиційна платформа – За життяЙ – 15%;

"Європейська солідарність" – 13%;

ВО "Батьківщина" – 10%;

"Сила і честь" – 5%;

Радикальна партія Олега Ляшка – 3,5%;

"Голос" – 3,2%.