Зокрема тепер можна буде оскаржувати відмову у видачі візи, а саму процедуру оскарження консульство повинно аргументувати у листі прохачу. Громадяни, які подорожують з дітьми, вписаними у їхній паспорт, тепер повинні будуть отримувати візу і для дітей, відтак на кожну візу необхідно буде по 2 вільні сторінки у паспорті. Власники ж паспортів, виданих більше ніж 10 років тому, мають змінити їх на нові.
Сергій Альошин (посол з особливих доручень МЗС): “Громадяни України, які будуть звертатись за Шенгенськими візами, починаючи з 5 квітня, і у яких термін дії паспортів для виїзду закордон вийшов, звичайно, мають подбати про оформлення нового паспорту, тому що Візовим кодексом передбачено, що паспорт має бути виданий не раніше, ніж 10 років тому”.
Що ж стосується здачі біометричних даних для отримання візи, то на українців таке нововведення не поширюватиметься, а візи, як і раніше, коштуватимуть 35 євро. Крім того, в МЗС наголошують, що анкети для отримання візи українцям зобов’язані видавати і українською мовою. Усі скарги і нарікання на роботу консульств можна надсилати до МЗС, де обіцяють їх розглядати. Зазначимо, що дія Візового кодексу не поширюється на Велику Британію, Данію та Ірландію.