Сьогодні, 7 жовтня, оголосять ім’я лауреата Нобелівської премії миру. За традицією, цю премію присуджує не Шведська академія, а Норвезький Нобелівський комітет.

Спостерігачі припускають, що цьогорічним "мирним" Нобелем нагородять одного з активістів або одну з організацій, пов’язаних з так званою ”арабською весною” — масовими протестами, що привели до зміни режиму в кількох країнах арабського світу.

Серед потенційних лауреатів називають також російську правозахисну організацію ”Меморіал”, екс-Президента Ліберії Елен Джонсон Сирліф — першу жінку главу держави на Африканському континенті.

На думку експертів, цьогорічну Нобелівську премію миру також можуть отримати блогери-революціонери. У Нобелівському комітеті підтвердили, що серед кандидатів є кілька блогерів, пов’язаних із революціями на Близькому Сході. "Темною конячкою" нобелівських перегонів може стати всім відомий Джуліан Ассанж.

Засновник сайту Wikileaks — один із імовірних претендентів на премію миру. Церемонія вручення нагороди відбудеться, як завжди, в Осло, 10 грудня — в день смерті Альфреда Нобеля. Решту премій, нагадаємо, вручають у Стокгольмі.

Нобелівська премія миру — одна з п’яти Нобелівських премій, що була заповідана шведським індустріалістом та винахідником Альфредом Нобелем.

Згідно з волею Нобеля, Премія Миру повинна присуджуватись тому, хто: «...зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів».

Заповіт Альфреда Нобеля також велів, щоб премія присуджувалась комітетом з п’яти чоловік, який має обиратись норвезьким парламентом. Чому для Премії Миру Нобель обрав Норвегію, невідомо.