Про це розповіла спеціальна представниця Державного департаменту США з питань Голокосту Еллен Джермейн. Вона зазначила, що рішення закріпити закон про боротьбу з антисемітизмом у законодавстві є серйозним і хорошим кроком.

До теми Нардепи заборонили антисемітизм в Україні: ввели кримінальну відповідальність

Джермейн розповіла, що антисемітизм не є великою проблемою в Україні.

"Під час моїх бесід у країні протягом останніх кількох днів я розмовляла з членами єврейської громади, різними урядовцями й запитувала про проблему антисемітизму в Україні", – пояснила посадовиця.

Що з питанням вшанування Голокосту

Водночас Джермейн наголосила, що питання увічнення пам'яті жертв Голокосту є загальнонаціональним і потребує комплексного рішення.

Щойно ухвалений закон про антисемітизм – це один зі способів закріпити всі принципи того, у що вірить Україна в плані протидії антисемітизму. Це дуже позитивний спосіб показати, що керівництво України серйозно ставиться до цього на всій території України,
– розповіла вона.

Закон про протидію антисемітизму: що відомо

  • Верховна Рада ухвалила законопроєкт 22 вересня 2021 року. Документ підтримали 283 депутати.
  • Закон дає визначення поняття "антисемітизм", називає його основні прояви та визначає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм.
  • Згідно із законом, є 3 види відповідальності: цивільноправова, адміністративна та кримінальна.
  • До антисемітизму законопроєкт зараховує такі дії: виправдання вбивства або заподіяння шкоди, висловлювання неправдивих відомостей, ненависницьких заяв про осіб єврейського походження, заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Голокосту, виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.