Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в керівництві США, пише "РБК-Україна".
Зазначається, що кошти на військові гранти спершу надходять у Бюро з надання підтримки в сфері безпеки Держдепу США та опісля вони розподіляються між союзниками Вашингтона, а загалом щорічні витрати на надання безоплатної військової допомоги оцінюються у 6 мільярдів доларів.
Читайте також: США заборонили Україні витрачати виділені кошти на "Азов"
За інформацією американського видання, більшість цієї суми надходить до Ізраїлю (3,1 мільярда доларів), Єгипту (1,3 мільярда доларів) і Йорданії (350 мільонів доларів).
Отже, у новому проекті бюджету витрати на надання військової допомоги цим країнам збережуться, однак для більшості інших країн видачу грантів замінять на видачу кредитів, які слід буде витратити на закупівлю військового обладнання в США.
Джерела The Wall Street Journal у Конгресі США підкреслюють, що новий принцип виділення військової допомоги може призвести до посилення позицій Росії та Китаю.
Крім того, у закритому меморандумі Держдепу наголошується, що для України це може означати зниження можливостей щодо боротьби з "проросійськими сепаратистами".
Зауважимо, що до списку країн, яких може торкнутися ця пропозиція, крім України, мають увійти Пакистан, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни та В'єтнам.
Нагадаємо, на початку травня чинний президент США Дональд Трамп підписав проект бюджету, який передбачає виділення 560 мільйонів доларів Україні.