У свої статті для The Financial Times Бжезінський пише, що Росія може "затягти Україну в руйнівну і небезпечну у міжнародному масштабі громадянську війну". Він вважає, зокрема, що Москва може сприяти відділенню від України Криму та деяких східних індустріальних регіонів.

Через це, на думку експерта, США мають гарантувати РФ, що незалежна та територіально цілісная Україна вестиме нейтральну зовнішню політику. Це може бути приклад Фінляндії.

Бжезінський пояснює, що така політика включає "формування добросусідських відносин з широкомасштабними економічними відносинами з Росією та ЄС, утримання від входу в будь-який військовий союз, який Москва розцінює як ворожий для себе, але який би розширював її прив'язанність до Європи".

Читайте також: Глава МЗС Росії запевняє, що Кремль не збирається вводити війська в Україну

Для встановлення рівноваги Бжезінський закликає Вашингтон стримати Москву від дестабілізації ситуації в Україні.

Варіанти такого впливу можуть варіювати від односторонніх індивідуальних і міждержавних фінансових санкцій до перегляду статусу Росії в Всесвітній торговій організації, Світового банку та Великої вісімки, – пише він.

Свою роль у цьому процесі мають відіграти, на думку Бжезінського, і впливові країни Євросоюзу.

Очолити цей рух повинні Німеччина і Великобританія. Роль останньої як "безпечної гавані" для українських і російських олігархів дає Лондону особливі важелі. Але кожна країна ЄС повинна піти на деякі жертви, прагнучи уникнути потенційно катастрофічного українського економічного колапсу, – наголошує експерт.

Загалом перспективи України Бжезінський розцінює як оптимістичні.