Під час свого вечірнього звернення 20 червня президент Володимир Зеленський подякував депутатам за плідну роботу, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що Україна крок за кроком йде цим надважливим тижнем, а уряд щоденно робить все, щоб ні в кого не було сумнівів, що наша держава заслуговує на кандидатство в ЄС.

Зауважте Військових звільнили від податку "на війну" і спростили їм отримання пенсій

Зеленський подякував депутатам за плідну роботу

Президент наголосив, що українці щодня доводять, що вони вже є частиною об'єднаного європейського ціннісного простору.

Зараз депутати Верховної Ради вже розійшлися, а я тут. І знаєте, я хотів би їм сьогодні подякувати. Ми часто їх критикуємо, але сьогодні вони зробили дуже гарну роботу. Я вдячний усім нашим народним депутатам, які підтримали нашу євроінтеграцію,
– додав Зеленський.

Також президент відзначив голосування за Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

"Цю Конвенцію частіше називають Стамбульською – за місцем підписання. Її в Україні довго "збивали", десятки років. Але головний її зміст простий – це зобов'язання захищати від насильства й різних форм дискримінації", – зауважив глава держави.

Зеленський також подякував нардепам, які підтримали закон "Про управління відходами".

"Це важливий екологічний документ. Ми боролися за нього три роки. Закон декілька разів зривався через олігархічні впливи, і ось тепер – проголосований. Нарешті. Дякую", – додав президент.

Окрім цього, Верховна Рада ухвалила 20 червня Антикорупційну стратегію, яка також є дуже важливою. Зеленський сподівається, що наші депутати й надалі працюватимуть з таким самим вагомим результатом.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Цікаво Рада одноголосно підтримала звернення щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС

Коротко про Стамбульську конвенцію

Країни, які приєдналися до Стамбульської конвенції, повинні криміналізувати психологічне, фізичне і сексуальне насильство, переслідування, а також примусові шлюб, аборти та стерилізацію. Загалом її підписали 46 країн та Євросоюз. Однак 11 держав конвенцію поки не ратифікували.

Україна підписала її ще у 2011 році. Однак до ратифікації не дійшло через протести церков та переконання деяких консервативних політиків, які стверджували, що вона, мовляв, нав'язує "гендерну ідеологію".

У Конвенції мовиться про 2 види насильства – проти жінок і домашнє

  • Перше включає будь-яке фізичне, психологічне, економічне чи сексуальне насильство, переслідування чи домагання, зокрема, на роботі.
  • Домашнє насильство – це все, що відбувається між партнерами чи членами однієї родини без згоди. Зокрема, примус до сексу, шлюбу, аборту, обрізання, стерилізації тощо.

Кривдники нестимуть кримінальну відповідальність за будь-який вид насильства. Водночас покарання буде жорстокішим, якщо:

  • постраждалі є родичами чи партнерами,
  • свідком насильства стала дитина.

До теми – Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію: дивіться відео