Вони також акцентують - про такі заходи попередили підприємців завчасно. Та бізнесмени не зреагували і не прибрали кіоски.
“Головне управління архітектури і дизайну розробило комплексну програму, де може стояти МАФ, на якому місці, якого дизайнерського виду він повинен бути і що у ньому повинно продаватись. Створена відповідна комісія з демонтажу, яка розглядає питання, що на сьогодні ми маємо демонтувати”, - каже начальник головного управління благоустрою м. Києва Сергій Садовий.
Демонтовані кіоски повезуть на штрафмайданчик. Там вони зберігатимуться поки підприємці не сплатять штраф. Його розмір залежить від того, скільки часу демонтували кіоски. Вартість години роботи техніки може коливатися від 850 до 2 тисяч гривень. Підприємці обурені. Тим більше зазначають - з дозволами у них все в порядку.
“Ні приписів, ні протоколів - нічого не було. Великий траф, тепер дорого, дорого, дуже дорого”, - сказав підприємець Микола.
Після того, як кіоски забрали, підприємці можуть отримати новий дозвіл на торгівлю і знову встановити його. Тільки за нову оплату та в іншому місці. Кияни ж кажуть - кіоски мають бути, але не в такій кількості.
Чиновники також пояснюють - боротьбу з незаконно встановленими МАФами приурочили до Євро-2012. Мовляв, іноземних гостей слід зустрічати на належному рівні. Скільки кіосків слід прибрати ще - чиновники не підрахували. Тільки зазначили, що з початку року уже знесли понад 250 кіосків.