У справі призначили новий розгляд кримінального провадження в суді першої інстанції в іншому складі.

Дивіться також Зґвалтування 14-річної дівчинки на Закарпатті: суд вдруге переносить розгляд апеляції

Закарпатський апеляційний суд переглянув вирок Воловецького районного суду у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб за фактом вчинення сексуального насильства стосовно неповнолітньої,
— повідомили в Офісі Генпрокурора.

Засідання у справі проходили в закритому режимі.

"Суд апеляційної інстанції не поставив крапку в цій справі. Ухвалою Закарпатського апеляційного суду вирок першої інстанції скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд", – додали в прокуратурі.

Яким був вирок

Навесні 2023 року Воловецький районний суд виніс вирок трьом неповнолітнім, які вчинили злочин щодо своєї односелиці. Він обурив всю Україну, оскільки дав хлопцям умовний термін, фактично звільнивши їх від реального відбування покарання.

Після суспільного розголосу та привернення уваги медіа й громадськості була подана апеляція. В червні Закарпатський апеляційний суд розпочав розгляд. Справу взяв під особистий контроль омбудсмен, а прокуратура пообіцяла оскаржити вирок суду.

Розпочнеться новий розгляд

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що засідання апеляційного суду в справі відбувалося в закритому режимі.

Клопотання щодо участі в судовому засіданні представників Офісу Омбудсмана не задоволено. Проте справа продовжує перебувати на моєму контролі,
– зауважив Лубінець.

Він нагадав головні факти:

  • Спершу суддя Воловецького районного суду присудила трьом хлопцям по 5 років позбавлення волі, але звільнила від відбування покарання, призначивши всім іспитовий термін на 2 роки.
  • Також суд частково задовольнив цивільний позов потерпілої на суму 450 тисяч гривень і стягнув на її користь 180 тисяч гривень.

"Тепер же вирок переглянули й ухвалою Закарпатського апеляційного суду вирок першої інстанції скасували, а справу направили на новий судовий розгляд. Надалі продовжую тримати на контролі ситуацію. Не має залишитися жодних сумнівів у тому, що все проходить відповідно до норм чинного законодавства", – наголосив омбудсмен.

Він підкреслив, що право на справедливе судочинство має бути забезпечене для кожного громадянина України.

"Очікую на справедливе та законне судове рішення", – підсумував Лубінець.