Про це йдеться в сюжеті програми "Репортажі та розслідування з Артемом Шевченком" на каналі "Еспресо ТБ".
Йдеться про суддю Сергія Ковтуна. Як з'ясували журналісти, за кілька останніх років на суддю надійшли десятки скарг до Вищої ради юстиції. В основному йшлося про порушення прав держави на користь приватних компаній, пов'язаних зокрема з Едуардом Ставицьким і Василем Джарти під час керування ними міністерством екології та НАК "Надра України". "Завдяки судді оточення Януковича прокрутили непросту схему: ТОВ "Медінвесттрейд" виміняла у НАК "Надра України" кілька будинків на Парковій алеї та комплекс в Межигір'ї. Згодом стало ясно, що земля і садиба належали не "Надрам", а державі. І саме суддя Ковтун постановив, що угода була цілком законною. 22 жовтня 2007 за 10 хвилин засідання він приймає рішення, яке підтверджує правомірність вилучення Межигір'я з держвласності", — йдеться в сюжеті.
За інформацією програми, ще раніше в 2004 році суддя Сергій Ковтун допомагав Віктору Медведчуку відсуджувати квартири у забудовника елітного будинку по вул. Грушевського, 9-а в самому серці столиці. Одна з компаній, підконтрольних куму Путіна, провела навесні 2004 року угоду про покупку в цьому будинку двох квартир площею більше 1000 кв. м кожна. Також серед його справ — кілька операцій з легалізації нерухомості родичів нинішнього голови Конституційного суду Юрія Бауліна.
Остання історія, до якої має стосунок суддя Ковтун, — заморожування рахунків одного з банків з іноземним капіталом. "Суддя всупереч закону став оцінювати фінансове становище банківської установи та наклав арешт на 18 мільйонів гривень через побоювання, що банк не виконає зобов'язання", — сказано в сюжеті. З офіційних повідомлень "Укрсоцбанку" відомо, що йдеться саме про цю фінустанову. У банку пов'язують рішення Ковтуна з діями одного з найбільш злісних неплатників по кредитах.
Згідно з повідомленням, 2008-го року році в один з проектів групи з будівництва офісної будівлі на вул. Амосова, 12/С в Києві без згоди "Укрсоцбанку" був притягнутий сторонній інвестор — компанія "Проект А". Банк в 2011 році оскаржив рішення суду про визнання права власності на будівлю за компанією "Проект А" і в судовому порядку визнав недійсним інвестиційний договір, а також договір іпотеки, укладений між компанією "Проект А" і ФІНЕКСБАНК, співвласником якого є бізнес-партнер засновника "ІСА Прайм Девелопментс" Олександра Башенка Сергій Осьмухін.
Кілька місяців тому компанія "Проект А" подала судовий позов проти "Укрсоцбанку", посилаючись на те, що в період 2010-2013 років вона витратила кошти на поліпшення майна на суму понад 18 мільйонів гривень і хоче отримати компенсацію.
Банк уже звернувся в Генеральну прокуратуру із заявою про злочин судді.
Думкою про те, чому люстраційна перевірка щодо нього досі не закінчена, журналісти вирішили поцікавитися у самого судді. Зокрема, хотіли запитати про його декларації, оскільки реальний спосіб життя, про який відомо з джерел редакції, не відповідає його багатству. "Недешевий автопарк, що складається зокрема з автомобілів Acura MDX і Honda CRV, і розкішні апартаменти в центрі контрастують з офіційною зарплатою", — йдеться в сюжеті.
Як виявилося, на роботі в Господарському суді Києва він вже давно не з'являвся. Як пояснили сусіди Ковтуна по квартирі, в якій він формально прописаний, зараз суддя з сім'єю перебуває за кордоном. Журналісти припускають, що це може бути пов'язано зі спробою уникнути покарання за скоєні протиправні діяння, зокрема, у справі про "Межигір'я".