main logo

Судова реформа

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкт про судову реформу, який передбачає відновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Документ депутати підтримали у першому та другому читанні 3 березня і 30 червня відповідно. Однак вже через тиждень Зеленський ветував підписання закону.

13 липня Верховна Рада знову ухвалила законопроєкт про проведення судової реформи з урахуванням нових поправок. Народні депутати пробували заблокувати підписання закону президентом, однак 3 серпня Володимир Зеленський таки поставив свій підпис.

Окрім створення ВККС, судова реформа передбачає також формування Етичної ради, яка має перевірити усіх членів та кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії на доброчесність. Вона має складатися з 6 осіб. Половину складу призначають міжнародні експерти, інших трьох – за квотою Ради суддів України.

І якщо міжнародні експерти уже визначились з кандидатами, то Рада суддів України не змогла обрати 3 членів Етичної ради під час голосування 13 вересня. Таким чином проведення судової реформи заблокували.

Показати більше