Натомість відповідачем вказане Міністерство юстиції України, повідомляє Окружний адміністративний суд Києва.

До слова Захоплення влади Окружним адмінсудом Києва: вже вручено 12 підозр

Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Мін'юсту. Мовляв, той, не анулювавши реєстрацію партії "Слуга народу", порушив закон України про політичні партії.

У чому саме полягає порушення цього закону й на що саме мало б реагувати Міністерство юстиції – не уточнюється.

Також позивач просить у суду, аби той зобов'язав Мін'юст звернутися до суду задля скасування реєстрації партії. Наразі суд вирішує питання про відкриття справи за цим клопотанням.

Чому це важливо?


Нині Національне антикорупційне бюро України розслідує справу проти керівництва ОАСК. Вона стосується спроби повалення влади в Україні.

За даними НАБУ, голова суду Павло Вовк разом з поплічниками через судові рішення намагалися впливати на найвищі державні інституції влади в Україні.

Такий судовий позов може бути лише одним з елементів такого тиску. Втім чи є між цими двома справами якийсь зв'язок – поки що лише припущення.

Коротко про "Слугу народу":

  • Партію зареєстрували в квітні 2016 року під назвою "Партія рішучих змін". Наступного року вона змінила назву на "Слугу народу" – як у серіалу, в якому зіграв майбутній президент Володимир Зеленський.
  • Ідеологією партії є соціал-лібералізм – течією лібералізму, що передбачає втручання в держави в економічні процеси. Ідеологія межує з соціал-демократією.
  • У липні 2019 року партія вперше взяла участь у парламентських виборах. Політсила одразу ж здобула перемогу, а за її результатами й вперше в історії України монобільшість у Верховній Раді.