В американському Техасі потужний торнадо буквально зрівняв із землею декілька населених пунктів. Купа сміття — все що залишилося від містечка Гарленд на схід від Далласа. Схожа доля спіткала і Роулетт – лише гора уламків на місці шести сотень будинків та промислових приміщень. Загалом смерч у США забрав життя 43-ох людей.
Стихія вирує у CША уже п'яту добу і прогнози синоптиків залишаються невтішними. Урагани, повені та сніжні заметілі продовжать хазяйнувати на півдні й у центрі країни щонайменше до неділі.
Докучає негода і Великобританії. Наймасштабніша повінь за півстоліття накрила північ країни. Всього за добу тут випала місячна норма опадів. В Манчестері та Лідсі ріки вийшли з берегів та затопили вулиці. З Йоркшира продовжують евакуювати людей. До рятувальних робіт залучили уже тисячу військових.
Читайте також: Через урагани у США загинули вже понад 40 людей
Стихія зіпсувала різдвяні канікули не лише пересічним британцям, а й прем'єр-міністру. Девід Кемерон змушений був перервати відпустку та скликати екстрену нараду. Для влади розгул негоди виявився несподіванкою.
Та ще більше від природних катаклізмів потерпають у Південній Америці. В Аргентині, Парагваї та Бразилії 150 тисяч осіб змушені покинути свої домівки через небачені паводки. Такого природного лиха регіон не знав півстоліття. Через тропічні зливи всього за три дні рівень води у місцевих річках зріс на рекордні 10 метрів.
Метеорологи пояснюють аномалії небаченим потеплінням світового океану. Експерти кажуть, якщо така динаміка збережеться – варто готуватися до збільшення кількості опадів, ураганів, тайфунів та смерчів.