Саме тоді починаєш замислюватися про власну, домашню електроенергію.

"Використання маленьких портативних генераторів, великих дизельних, газових генераторів може безпосередньо забезпечити безперебійність і автономність приватного будинку. У першу чергу, хочеться наголосити на дизельних генераторах. Вони є ще більш безперебійні, автономні і, ви знаєте, вони є тим пристроєм, який може забезпечити електроживленням об'єкту безперервно, цілодобово і в будь-яку погоду", - говорить керівник відділу генераторів "Т.Л. Індастріал" Петро Гридько.

Дійсно, бензиновий генератор призначений для тимчасового використання, якщо немає необхідності в безперебійній роботі мережі. Проте, він зовсім не підходить для тривалої роботи, говорять експерти. Тут стануть в нагоді дизельні генератори, які можуть забезпечити подачу електроенергії до 10 кВт. Вони компактні та прості у використанні. Втім, це не всі переваги.

"У дизельного генератора витрата палива практично в два з половиною рази менша, ніж у бензинового. Друге - можливість працювати цілодобово. Третє - це наявність серйозного шумозахисного кожуха, який поглинає шум. Відтак, як працює генератор в будинку не почуєш", - зазначив Петро Гридько.

Генераторів на ринку безліч і за своїми характеристиками вони істотно відрізняються. Тому вибір приладу варто довірити фахівцям, які розрахують необхідний розмір та потужність. "Можна завжди підібрати оптимальний резервний варіант. Якщо будинок споживає 50 кВт, то купувати генератор на 50 кВт немає гострої потреби. Можна вибрати резервні групи - це опалення, мінімальне освітлення, холодильне обладнання", - говорить фахівець.

Монтаж автономної електростанції в домі та її обслуговування експерти також радять довірити фахівцям. Оскільки, в разі неправильного встановлення обладнання, може знизитися рівень ефективності його роботи.