Держсекретар Джон Керрі пояснив, що Росія підтримуючи вибори, порушує Мінські домовленості. Після виборів, підсумовує Керрі, конфлікт на Донбасі може загостритися ще більше. У Раді нацбезпеки США побоюються, що Росія використає вибори як аргумент і відкрито введе на Донбас свої війська.

На тому, що Росія надто відверто підтримує псевдовибори, наголосив також міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Він закликав Москву утриматися від вихваляння виборів, бо терористи "ДНР" та "ЛНР" можуть розцінити ці заяви як заохочення війни і відділення від України.

Головний дипломат Європарламенту, також німець, Елмар Брок заявив, що Євросоюз не визнає ці псевдовибори, які є повною протилежністю до духу і букви Мінського протоколу і націлені на підрив мирного врегулювання процесу на Донбасі.

Сепаратисти натомість спробували пошити в дурні простих людей і показати, що Європа усе визнає – бойовики привезли в ДНР спостерігачів-клонів ОБСЄ – так звану АБСЄ, не організацію, а Асоціацію з безпеки і співробітництва в Європі. Те, що справжньої ОБСЄ на виборах немає, організація підтвердила у Твіттері.

Загалом, як пише "РІА Новості", на Донбас приїхали 70 іноземних спостерігачів. Однак "Ґардіан" пише, що це продажні політики, які за гроші відвідують такі акції, як референдум в Криму або вибори на Донбасі.

Росії так не здається – одразу ж після завершення голосування, о 20:00 за московським часом, сайт "Ітар-Тасс" повідомив, що жодних серйозних правопорушень під час голосування не зафіксовано. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров ще раніше в ефірі "Лайфньюс" заявив, що Росія вибори звісно ж визнає.

Про те, що голосування на Донбасі підірве виконання Мінських домовленостей, заявляють також в ООН. Офіційний представник Пан Гі Муна повідомив, що генсек шкодує з приводу проведення виборів озброєними групами людей. Це суперечить усьому, чому тільки можна – і конституції, і національному законодавству, і Мінській угоді.