На його думку, створивши Асамблею, депутати парламентів країн "Східного партнерства" та Європарламенту,сформулювали два повідомлення.

"Перший месидж людям східноєвропейських країн: що ми, парламентарії 5 національних парламентів і Європарламенту, об’єдналися, щоб наблизити ці країни, включаючи Україну, до стандартів і цінностей ЄС з метою, щоб мільйони жителів наших країн одержували переваги від цієї співпраці у вигляді поліпшення рівня життя, посилення демократії і верховенства права", — сказав Борис Тарасюк.

"Якщо це буде досягнуто, якщо люди одержать безвізовий режим для подорожей країнами ЄС, це виправдає створення Парламентської асамблеї. Якщо цього не буде, ідея буде дискредитована в очах людей".

Другий посил, за його словами, адресований інститутам Євросоюзу.

"Ми, парламентарії, об’єдналися, щоб створити парламентський тиск на інститути ЄС, щоб ЄС не лише говорив про "Східне партнерство", але робив щось конкретне", — сказав депутат.

Він відзначив, що сьогодні існує невдоволення тим, як інститути Євросоюзу реалізують рішення по "Східному партнерству". "І це не тільки у питанні ресурсів, фінансування", — підкреслив Борис Тарасюк.