Команда дослідників з Китайської академії наук використовувала космічний телескоп для точного вимірювання відстані до зірок, які випромінюють в надвисокочастотному діапазоні. Вони виміряли 200 таких зірок і склали карту Молочного Шляху, додавши до неї дані з обсерваторії Gaia, щоб встановити розташування зірок відносно Землі та одна одної. Особливу увагу вони приділили зорям типу OB, які не відлітають далеко від місця свого народження.
Читайте на сайті Сонце наближається до найвищої активності, більшої за попередній максимум: чого чекати людям
Відкриття астрономів
Науковці виявили, що Молочний Шлях має спіральну структуру з перемичкою і двома головними рукавами, які простягаються по обидва боки від перемички. Інші, коротші рукави розташовані далі, мають неправильну форму і не з'єднуються з основною структурою.
Це відкриття кидає виклик теорії еволюції галактик, оскільки вважалося, що спіральні галактики з перемичкою, в якій відбувається активне зореутворення, формуються лише в пізньому Всесвіті. Однак космічний телескоп Джеймса Вебба виявив галактики зі схожою структурою за 11 мільярдів світлових років від Землі, в той час, коли Всесвіту було не більше 4 мільярдів років.
Структура Молочного Шляху дещо інша ніж вважалося / Фото The Astrophysical Journal
Чому це важливе відкриття?
Нове дослідження китайських астрономів свідчить про те, що два головні рукави Молочного Шляху можуть бути більш поширеним явищем у Всесвіті, ніж вважалося раніше. Вважається, що поділ на рукави виникає внаслідок зіткнення галактик з іншими зоряними скупченнями, і якщо два головних рукави Молочного Шляху є більш поширеними, це може свідчити про те, що зіткнення галактик – не єдиний спосіб формування спіральних рукавів.
Цікаво Меркурій ненадовго став схожим на комету з гігантським хвостом: рідкісне фото
Відкриття справжньої форми Молочного Шляху змусить астрофізиків переглянути теорію еволюції галактик і може призвести до нового розуміння того, як галактики формуються і розвиваються з часом. Нове дослідження підкреслює важливість постійного вдосконалення космічних телескопів та інших інструментів спостереження для розкриття таємниць Всесвіту.