Викид прибув до нас із великої плями AR3872, яка зараз розташована між великим скупченням AR3873 і AR3869. Обидві групи сонячних плям в той самий час викидали великі спалахи, але без викиду матерії, пише Solen.info.

Дивіться також NASA офіційно оголошує сонячний максимум: що це означає для людства

Масштаби збурень

Цього разу причин для хвилювання немає. Максимальний індекс потоку сонячних частинок виявився трохи меншим, ніж очікувалось. Учені кажуть, що максимальна сила бурі не перевищить G2, що є помірним рівнем. Однак більшість часу буря взагалі перебуватиме на найнижчому різні G1.

За таких умов збої в енергосистемах можуть виникати лише у високих широтах, до яких Україна не належить. Лише тривалі шторми можуть спричинити пошкодження трансформаторів. Полярних сяйв у нас очікувати не варто. Прямо зараз вони спостерігаються на крайній півночі Росії, за Полярним колом. За кілька годин їх побачать у Фінляндії, Швеції та Норвегії.

Уже до завтра все повинно заспокоїтись, а буря повністю затихне.

  • Остання велика магнітна буря спостерігалася 10-11 жовтня. Потужний сонячний викид рівня X1.8 спричинив збурення, яке досягло рівня G4. Полярні сяйва бачили в Україні та навіть в Індії.
  • Тим часом учені офіційно оголосили сонячний максимум – період у житті Сонця, коли його активність є найвищою. Цей час характеризується великою кількість плям на поверхні, які продукують спалахи та викиди. Це означає, що ще як мінімум рік ми спостерігатимемо часті магнітні бурі тут, на Землі.