У своєму твіттері Ілон Маск оголосив, що вже в цю п'ятницю, 28 серпня, пройде перша демонстрація робочого зразка мозкового імпланта Neuralink.

Цікаво Миттєва заміна обличчя на відео: у світі набула популярності нова технологія

Наразі неясно – покажуть його окремо або вже вживленим людині. Маск пообіцяв, що нас чекає щось "приголомшливе". Раніше глава Tesla і SpaceX вже заявив про плани до кінця цього року встановити перший імплант в мозок людини.

Неприємні новини

Напередодні презентації чіпа стало відомо, що створення імпланта Neuralink проходило на тлі внутрішнього конфлікту в компанії, крім того мали місце і невдалі експерименти з тваринами. Співробітники компанії Маска поділилися інформацією про перебіг роботи над проєктом з виданням STAT.

Зазначається, що конфлікт між групою вчених та інженерами проєкту виник через вимоги Ілона Маска прискорити терміни. Зрештою через непорозуміння у проєкті залишилися лише двоє з восьми провідних наукових співробітників.

Також стало відомо, що компанія проводила експерименти над тваринами, які несли загрозу їхньому життю. Співробітник Neuralink згадав про невдалий експеримент з підключенням 10 000 мікроелектродів до мозку живої вівці.

Серед іншого зазначається, що Neuralink намагався налагодити співпрацю з лабораторіями Китаю та Росії, але законодавчі обмеження США не дозволили компанії це зробити.

Для чого створюють чип

Розробники Neuralink запевняють, що першочерговим завданням їх чипа є відновлення втраченого зору, слуху та можливості говорити.

Що відомо про чип Neuralink?

Імплант складається з декількох частин. Спеціальний робот під'єднує ниткоподібні електроди імпланта до мозку, а сам чип підключаються до невеликого блоку розташованого за вухом. Цей модуль може передавати сигнали мозку по Bluetooth, дозволяючи комп'ютеру контролювати активність мозку.


Схема встановлення імпланта