Дослідження, засноване на аналізі крихітних кристалів циркону, знайдених у місячних зразках, зібраних під час місії "Аполлон-17", вказує на те, що вік Місяця становить щонайменше 4,46 мільярда років.

Дивіться також Здається, ми тепер точно знаємо, що знаходиться в середині Місяця

Що нового ми дізналися про Місяць

Раніше вчені вважали, що Місяцю приблизно 4,4 мільярда років, а його формування пов'язане з колосальним зіткненням Землі з об'єктом розміром з Марс. Однак нове дослідження вказує на те, що Місяць навіть старший за нашу планету, вік якої оцінюється приблизно в 4,54 мільярда років.

  • Кристали циркону, знайдені в місячних зразках, відіграли ключову роль у цьому прориві, оскільки вони пропонують унікальне вікно в минуле.
  • Ці кристали включають уран під час свого формування, але протистоять включенню свинцю, з часом розпадаються, оскільки уран перетворюється на свинець з передбачуваною швидкістю.
  • Вивчаючи співвідношення урану і свинцю в цих кристалах, вчені можуть точно визначити вік, в якому вони утворилися.

Команда використовувала атомну зондову томографію для дослідження складу кристалів циркону, знайдених у зразках "Аполлона-17". Цей процес включав створення надзвичайно гострих кристалічних точок і використання лазерів для випаровування атомів з цих точок.

Потім для аналізу випаруваного матеріалу використовувався мас-спектрометр, який вимірював його вагу, що дозволило вченим визначити співвідношення урану до свинцю. Цей аналіз показав, що вік кристалів циркону становить 4,46 мільярда років, а це означає, що Місяцю має бути щонайменше стільки ж.

Чому це важливо

Це відкриття може дати цінну інформацію про історію Місяця та процес його формування. Вік цих специфічних кристалів циркону, які, ймовірно, утворилися після того, як поверхня Місяця затверділа від розплавленого глобального океану, що спочатку покривав його, може допомогти вченим краще зрозуміти хронологію розвитку Місяця, включаючи дату гігантського удару, який його створив.

Читайте на сайті Науковці встановили природу загадкових властивостей місячного ґрунту зібраного місією Apollo

Дженніка Грір, провідний дослідник, прокоментувала значення їхніх знахідок:

Це дивовижно мати доказ того, що камінь, який ви тримаєте в руках, є найстарішим фрагментом Місяця, знайденим нами до цього часу. Це опорна точка для багатьох питань про Землю. Коли ви знаєте, скільки років чомусь, ви можете краще зрозуміти, що сталося з ним протягом його історії.

Результати цього дослідження можуть змінити наше розуміння ранньої історії Місяця, пропонуючи нове розуміння небесних процесів, які сформували нашого супутника і його взаємовідносини із Землею.