У дослідженні, докладно описаному в журналі Geochemical Perspectives Letters, вивчався зразок затверділої магми і кристал циркону, отриманий астронавтами Гаррісоном Шміттом і Юджином Сернаном під час місії 1972 року.

Дивіться також Не пропустіть часткове затемнення Місяця вже цього тижня

Нові знахідки, вік яких оцінюється в 4,46 мільярда років, є значним кроком вперед у нашому розумінні походження Місяця.

Широко прийнята теорія гігантського зіткнення, яка припускає, що небесне тіло розміром з Марс під назвою Тея зіткнулося з ранньою Землею, спричинивши викид розплавленого матеріалу в космос, який з часом об'єднався і утворив Місяць, залишається незмінною в цьому новому дослідженні.

Ця монументальна подія зіткнення мала далекосяжні наслідки для Землі, включаючи зміну швидкості її обертання. Згодом Місяць відіграв вирішальну роль у стабілізації осі обертання Землі та сповільненні її обертання, що допомогло зробити Землю придатною для життя.

Як вдалося визначити вік кристалів

У фокусі дослідження був не лише вік породи, але й кристали циркону, що містяться в ній. Кристали циркону під час свого формування захоплюють радіоактивний уран, який згодом розпадається на свинець.

Дивіться також Фахівці NASA зіткнулися з проблемою під час відкриття контейнера зі зразками астероїда Бенну

Цей унікальний процес дозволяє вченим використовувати метод атомно-зондової томографії для аналізу ізотопів урану та рівня свинцю в зразку циркону, що дозволяє ефективно датувати кристали. У цьому випадку вік кристалів циркону в місячній породі виявився вражаючим – 4,6 мільярда років.