Ед Міллер і Мері Нгуєн працюють розробниками вдень, а вночі займаються вирішенням дуже незвичайної проблеми, пише The New York Times.
Цікаво У США тестують VR-окуляри для собак: детальніше про технологію
Що відомо
Тим часом дослідниця Мелані Клапхем з університету Вікторії разом зі своїм колегою Крісом Даримонтом шукала нові способи вивчення ведмедів грізлі. Усі четверо випадково пересіклися і домовились про співпрацю.
Розробники протягом декількох років добровільно виділяли вільний час на цей проєкт, і в результаті він приніс свої плоди. Про результати повідомили в журналі Ecology and Evolution.
Ми подумали: машинне навчання дійсно відмінно ідентифікує людей, але що воно може зробити для ведмедів?,
– кажуть творці програми.
Вони виявили алгоритм "dog hipsterizer", програму, яка знаходила собак на фотографіях і поміщала на них окуляри в оправі і вуса. З цього й почали. Незважаючи на те, що він навчався на собаках, dog hipsterizer досить добре працював з мордами ведмедів.
Тим не менш, каже Мері Нгуєн, початкові етапи роботи були нудними. Створення набору навчальних даних для програми глибокого навчання включало в себе вивчення більше 4000 фотографій з ведмедями, а потім ручне виділення очей, носа і вух кожного ведмедя, щоб програма могла навчитися знаходити особливості.
Нейромережа визначає конкретних особин ведмедів грізлі / фото Мелані Клапхем
Ми повинні вміти розпізнавати окремі особини, але у ведмедів немає ніяких ознак, порівнянних з відбитком пальця, таких як смуги зебри або плями жирафа,
– каже доктор Клепхем.
Актуально 6 навичок, які варто розвивати, аби вас не замінив штучний інтелект
З часом нейромережа, навчена на тисячах фотографій, які вчені зробили закріпленими на деревах камерами, почала визначати окремих особин ведмедів. Вона здатна робити це також у русі, так, як це відбувається з людьми, скажімо, в аеропортах.
Проєкт BearID, який вони створили, здатен допомогти захисникам природи стежити за здоров'ям популяцій ведмедів в різних частинах світу, а також, можливо, роботі з іншими тваринами.