Як розповіли у Міністерстві цифрової трансформації, участь у цьому проєкті стане одним із кроків у цьому напрямку.

Цікаво Федоров анонсував важливе оновлення в додатку Дія

Деталі

Україну обрали серед країн Східного Партнерства ЄС. Відбір проводили, враховуючи адаптацію українського законодавства та технічної реалізації вимог у сфері електронних довірчих послуг.

Мета цього пілотного проєкту – досягнути технічної транскордонної інтероперабельності (здатність до взаємодії) кваліфікованих електронних підписів.

Це дасть змогу підписувати угоди та інші документи з іноземними компаніями за допомогою електронного підпису. В рамках проєкту, Зокрема, Україна тестуватиме е-підписи на реальних прикладах застосування в Естонії та Молдові.

Е-підписи в Україні

В Україні електронний підпис доступний вже кілька років. Отримати такий підпис українці можуть в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК).

Активно користуються електронним підписом і очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров. зокрема, нещодавно він підписав меморандум з главою Національного банку за допомогою електронного цифрового підпису.

Що таке електронний підпис? Електронний цифровий підпис або ЕЦП це той же підпис, тільки в електронній формі. При чому за правовим статусом в Україні він прирівняний до власноручного підпису або печатки.

Його отримують за результатами криптографічного перетворення та можуть додавати до інших даних або документів. Зокрема, за допомогою ЕЦП можна підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно