Позов було подано генеральним прокурором Техасу Кеном Пакстоном у 2022 році. У ньому він звинувачував Meta у використанні технології розпізнавання облич для збору біометричних даних техасців без їхньої згоди.
Читайте на сайті Meta викрила ізраїльську фірму, що керувала сотнями фейкових акаунтів у Facebook
Мирова угода, укладена в травні, за кілька тижнів до початку судового процесу, стала моментом врегулювання суперечки у гучній справі. Офіс генерального прокурора штату Техас наголосив, що угода є найбільшою за всю історію судових позовів штату щодо порушення права на приватність.
Звинувачення проти Meta
Позов стосувався використання Meta програмного забезпечення для розпізнавання облич, яке було впроваджено в 2011 році як частина функції Facebook Tag Suggestions. Ця функція автоматично розпізнавала і пропонувала теги для облич друзів на фотографіях користувачів.
Генеральна прокуратура стверджувала, що Meta завантажила і зберігала мільярди біометричних ідентифікаторів без отримання належної згоди користувачів, що є порушенням техаського закону про збір і використання біометричних ідентифікаторів (CUBI).
А тим часом App Store заблокував 50 нелегальних застосунків для онлайн-казино на вимогу України
Реакція Meta та зміни
У відповідь на зростаюче занепокоєння щодо використання технології розпізнавання облич наприкінці 2021 року компанія Meta оголосила про закриття своєї системи розпізнавання облич у Facebook. Таке рішення було прийнято з метою усунення поширених побоювань щодо наслідків і потенційних зловживань такою технологією.