Зараз LCD-дисплеї, телевізори, екрани та інші речі оточують нас зі всіх боків і впевнено проникатимуть у всі галузі нашого життя. З кожним днем технологія LCD вдосконалюється все більше. Зображення стає чіткішим, яскравішим та якіснішим.

Щоб досягнути таких результатів, знадобилися роки роботи математиків, фізиків, хіміків і навіть ботаніків. Процес виготовлення будь-якого LCD дисплею чи телевізора складний. Вдаватися в деталі не будемо, однак, зазначимо - щоб створити рідкі кристали, потрібно багато терпіння, часу та ресурсів.

Звісно, зараз все поставлено на конвеєр, проте раніше створення LCD було чимось на зразок розмінування атомної бомби - один невірний рух - і вся робота коту під хвіст.

Незважаючи на всі позитивні сторони - а це мала вага, масове виробництво, яскраві кольори, мале споживання енергії - рідкокристалічні дисплеї мають ряд недоліків.

Головний серед них - тендітність технології. Якщо, приміром, сильно натиснути на незахищений склом LCD-монітор, кристали пошкодяться, зображення спотвориться, і такому агрегату пряма дорога на сміттєзвалище.

Але досконалості немає меж. Технологи хочуть зміцнити LCD-монітори настільки, щоб вони могли витримувати навіть варварське до них ставлення.