Цей безпілотний літальний апарат збирає дані про забруднення атмосфери шкідливими викидами. Літаючи у хмарах смогу над містами, літачок збирає всю необхідну інформацію про забруднення.

“Парникові гази діють, як ковдра - вони нагрівають нашу планету, і це всім добре відомо. Проте, мало хто знає, що левову частку забруднення повітря складають частинки кіптяви. Саме їх ми і досліджуємо”, - каже професор В. Раманатан (Інститут атмосфери та клімату).

Надлегкий апарат може нести лише 5 кілограмів корисної ваги, тому це пояснює мініатюрні розміри обладнання на його борту. В основному автономні польоти тривають до 5-ти годин. Дослідники з інституту атмосфери та клімату планують щомісячно здійснювати дослідницькі польоти цього апарату. Вони очікують, що це дозволить їм отримати безпрецедентні дані про рух забрудненого повітря навколо земної кулі. А проінформований - значить озброєний, отже вченим буде легше знайти дієві методи боротьби із забрудненням атмосфери.

“За допомогою цього апарату ми можемо значно здешевити дослідження атмосфери, а також покращити їхню достовірність. З цими даними ми зможемо давати більш точні прогнози, що, в свою чергу, дозволить ефективніше боротися із забрудненням планети”, - вважає професор.

Кіптява - це один з основних забруднювачів атмосфери, наголошують науковці. Її частинки притягують сонячне світло, а потім віддають його у атмосферу. Вони діють за іншим принципом, ніж парникові гази, але також значно шкодять екології.

“У випадку з кіптявою це палка з двома кінцями - з однієї сторони, це ще один зі способів забруднення нашої екології, але з іншого боку, ми тепер більше знаємо про кіптяву. Вона “живе” в атмосфері лише 10 днів, і ми знаємо як скоротити її викиди. Це дозволить нам “зекономити” 10-20 років для нашої екології. За цей час ми спробуємо щось зробити із парниковими газами”, - каже Раманатан.

Вчені сподіваються, що інформація про рух та наявність у атмосфері частинок кіптяви дозволить ефективно протидіяти забрудненню. І хто зна, може саме від цього маленького літачка залежить наше майбутнє.