Вони займаються збором інформації про інвазивні рослини. Тут, у національному парку, є кілька видів рослин, які практично витіснили корінних мешканців і розростаються шаленими темпами.

Для контролю непроханих зайд вчені створили спеціальну інтерактивну карту, на яку наносять локації інвазивних рослин. До її наповнення може долучитися кожен охочий - якщо він, звичайно, має мобільний телефон з камерою та Джіпіес. В основному фотографуванням рослин займаються працівники національного парку.

”Щодня, коли ми займаємося звичною для нас роботою в парку, ми часто натрапляємо на нові кущі інвазивних рослин. Тоді ми фотографуємо їх, а локації одразу ж наносимо на інтерактивну карту. Таким чином ми можемо контролювати їх поширення та ареали розростання”, - каже ботанік Чарлі Хоун.

Проектом зацікавилися і студенти з Каліфорнійського університету. Вони вирішили створити подібну програму, проте в неї заносили все, що цвіте в околицях навчального закладу. Таким чином хитрі студенти захистили кілька дипломних робіт, які передбачали використання високих технологій для спостереження за флорою.

”Так само, як і під час практики в парку, ми вирішили фотографувати усі рослини, що квітнуть навколо нашого університету, та наносити їх на карту. Як на мене, вийшло досить непогано”, - каже аспірант Сасанк Редді.

Всього за два тижні студенти зробили більше 4 тисяч фотографій. Їхній інтерактивний проект визнали одним із найкращих на конкурсі студентських досягнень. Головна ідея студентів - кожна людина може турбуватися про навколишнє середовище. Для цього - переконують вони - не потрібно тягатися з купою дорогої апаратури.

Достатньо лише мати мобільний телефон з камерою, і, гуляючи парком чи лісом, фотографувати квіти та рослини. Останнім часом науковці у США дедалі частіше відмовляються від дорогих датчиків, які фіксують ріст рослин, на користь звичайних мобільних телефонів. Адже це набагато дешевше, та й прогулятися на свіжому повітрі набагато приємніше, ніж аналізувати дані в офісі.