Через мороз та снігові заметілі на автошляхах різко збільшилась кількість аварій, утворились багатокілометрові затори, з перебоями курсували потяги "Євростар". У невтішному становищі опинились і пасажири літаків, які були змушені годинами чекати свого рейсу в аеропорту. Тисячі рейсів узагалі були скасовані.

"Ми провели у літаку 11 годин. Шість годин ми були змушені чекати в аеропорту і ще лише п’ять годин у небі. Коли ми прилетіли сюди, нашого рейсу не було і нас поселили у готелі. Я чекаю уже другий день. Мій рейс знову скасували", - каже пасажир кількох скасованих рейсів Адам Труман.

"Ніщо не працює. Ніхто не знає куди іти. Один службовець відправляє до іншого. Нам сказали, що цього тижня рейсів у Гану із Франкфурта уже не буде", - каже Дітер Кнут, який планував полетіти у Гану.

Керівництво ЄС розкритикувало безпомічність європейських аеропортів у боротьбі зі снігопадами. Кількасот метрові черги у головних аеропортах Європи чиновники у Брюсселі назвали нонсенсом. Там вважають, що летовища, на зразок лондонського "Хітроу" чи Франкфуртського аеропорту повинні бути готовими до позаштатних ситуацій.

"Єврокомісія схвильована перебоями в повітряному і наземному сполученні. Такі збої є неприпустимими і не повинні трапитися знову. Керівництво аеропортів повинне серйозніше готуватися до несприятливих погодних умов", - каже прес-секретар Єврокомісії Хелен Кернс.

В транспортному хаосі Єврокомісія звинувачує не лише самі аеропорти, а й уряди країн союзу. Але, якщо перші у неготовність до роботи в умовах снігопаду, то другі - у недоліках транспортної інфраструктури взагалі.

"Навіть найзапекліші критики британських аеропортів погодилися, що тимчасові збої у їх роботі неминучі, зважаючи на погодні умови. Але я разом з іншими обурений, що таке летовище, як "Хітроу" четвертий день не може дати собі раду зі снігом", - каже прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон.

Британський уряд задіяв кількасот військовослужбовців для прибирання злітних смуг від снігу. Попри це, у "Хітроу" сотні рейсів не змогли піднятися у небо.

Вимушені корективи снігопади внесли в роботу аеропортів Ірландії, Франції, Бельгії, Німеччини. Зокрема, сотні авіарейсів були затримані чи скасовані у Франкфуртському аеропорту та паризьких Орлі і Шарля де Голя.

"Ми контролюємо, щоб пасажирів інформували про те, що відбувається. Ми стежимо за тим, щоб пасажири мали де переночувати. До прикладу, минулої ночі ми поселили у готелях майже 5 тисяч осіб. Хоча багато з них все ж вирішили залишитись в аеропорту", - каже міністр транспорту Франції Тьєррі Маріані.

Поселення пасажирів скасованих авіарейсів у готелі також відбувались не без проблем. Люди відмовлялися покидати термінали. А ті, що погоджувалися чекати свого рейсу у готелі, часто були незадоволені запропонованими умовами.

"У готелях недостатньо місць. Вони вирішили поселити пасажирів на спеціально створені місця, де є лише переносні ліжка, ковдри та гарячі напої", - каже пасажир скасованого рейсу Бландін Сабаді.

Після кількох днів хаосу в аеропортах та безпорадності влади у вирішенні із ситуації, на допомогу прийшла погода. У Європі потеплішало та припинились снігопади.

"Справи пішли на краще. Снігопади уже припиняються. Нормальне авіасполучення відновлюється. Аеропорт відновлює свою роботу", - каже представник Air France П’єр Гуржон.

Негода спричиняє перебої в авіасполученні уже не вперше. Як свідчить досвід, щоразу вони застають зненацька керівництво аеропортів та владу. Тож аби не отримати неприємностей, варто коригувати графік своїх подорожей із прогнозами синоптиків.