Майже одразу зупинились і на головному підозрюваному - фірмі, що забезпечувала курсантів харчами, дісталось і армійським санітарним службам.

”І зараз мені будуть говорити, що не треба робити реорганізацію в санітарній службі. Так навіщо вас стільки тримати, як ефективність роботи то нульова. Там 20, там 30 чоловік травиться, та хай там буде 100 товариств з обмеженою відповідальністю, які харчують - їх треба просто поставити на місце! Вони ж не просто так харчують, вони ж напевно тендер виграли, і напевно боролися за цей тендер, і напевно мають основу за це боротися! Так хай вони виконують свої функції, які вони мають!”, - каже Міністр охорони здоров’я України Зиновій Митник.

”Сьогодні в системі збройних сил по харчуванню є дуже багато недоліків, не працює в багатьох випадках технологічне обладнання, холодильне обладнання, не дотримуються умови зберігання харчових продуктів”, - каже Головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко.

Поки проводили перші дослідження - здогадками ділилися друзі потерпілих курсантів.

“Вони отруїлись всі, тому що годують погано, потрібно краще”, - каже випускник університету повітряних сил Артем.

“Я не в курсі, але казали що всі вони отруїлися, що їм всім погано. А як конкретно, зараз провідаємо, будемо знати”, - каже випускник університету повітряних сил Олександр.

Вже за кілька днів з’ясувалося, у курсантів - золотистий стафілокок, який вони підхопили від кухарів та офіціантів.

”Практично вся зміна 10 людей, це повари, офіціанти та працівники на кухні, у всіх висіяли стафілокок, який був переданий через їжу військовослужбовцям”, - каже ректор університету військово-повітряних сил ім. Кожедуба Віктор Ткаченко.

Попри твердження медиків, у харчовій компанії інформацію про хворих працівників заперечують. Радять шукати інші причини отруєння, кажуть, неякісну їжу курсанти могли скуштувати і під час звільнень. Також стверджують, проводили лабораторні посіви і жодних хвороботворних бактерій не знайшли.

“Результати посіву працівників, поварів все нормально, посуд, столи, брались змиви з технологічного обладнання – все нормально”, - каже заступник директора ТОВ "Івала" Олександр Плюхін.

Не поспішають з висновками у військовому керівництві. Кажуть, переглядати усю схему постачання продуктів до армії не будуть, але суттєво посилять контроль над компаніями, що його здійснюють. Як бути з фірмою “Івала”, яка не вперше є фігурує у схожих скандалах, вже фактично вирішили.

”Об’єктивно буде проведено розслідування, зараз те що ми говоримо не підтверджується жодним документом, давайте проведем і об’єктивно я буду готовий дати вам інтерв’ю по завершенню роботи”, - каже Командувач Повітряних Сил ЗСУ Сергій Онищенко.

“Потрібно просто фірмам відноситися добросовісно до своїх обов’язків. Ми з такими фірмами боремося. В Міністерстві оборони були претензії до цієї фірми, і ще, наскільки в мене є інформація, з нею практично вирішене питання про неподовження контракту”, - каже Головний державний санітарний лікар Міністерства Оборони України Валерій Баркевич.

Наразі, ситуація з курсантами не змінилася: 16 - в шпиталі, 77 - в лазареті університету, всі одужують, проте ізольованими будуть до остаточних результатів аналізів. Кухня на карантині, їдальню ж після санітарної обробки відкрили: їжу готують в інших військових частинах, привозять в термосах та видають в одноразовому посуді. Генштаб створив комісію з розслідування. Також підготують директиву, за якою, щоб не допустити повторення масових отруєнь, перевірять харчоблоки у військових частинах по всій країні.