Після обурення деяких членів журі, публічного перерахунку голосів та гучних звинувачень кандидатуру 25-річної Міки Ньютон все ж офіційно затвердили. Попри заяви спостерігачів - у НТКУ не знайшли і жодних порушень під час проведення голосування.

“Юридично і з усіх точок зору вона перемогла і вона права. І всі перевіряючи органи, всі - нехай приходять, перевіряють. Ніяких порушень немає” - каже президент НТКУ Єгор Бенкендорф.

Сама ж співачка та її продюсер - у власній правоті не сумнівалися, адже впевнено перемогли на "всіх фронтах". А з голосом у 5 октав, як каже сама співачка, вони мають усі шанси на 1 місце у самому конкурсі.

В скандалі, що виник, звинувачують заздрісників-суперників, щоправда, з ажіотажу навколо відбору чомусь тішаться самі. Натомість численні представники вітчизняного музичного простору - такого оптимізму не поділяють.

“2005 року столичний Палац Спорту просто тріщав по швах від гостей 50-го ювілейного “Євробачення”. Після тріумфу Руслани, Україна була на гребені успіху. Цього року експерти у прогнозах більше ніж стримані. Навряд чи, кажуть вони, "Ангелам" вдасться повторити успіх "Диких танців". Навіть попри те, що загальний музичний рівень конкурсу щороку стає все нижчим” - каже журналіст Юлія Даценко.

Фахівці кажуть, чи не вперше за останній час на диво, Україна не розкололася на традиційні табори "за" та "проти". На власних сторінках в соціальних мережах, в ефірі каналів та радіостанцій більшість кажуть - вибір співачки нелогічний, адже в конкурсі брали участь сильніші вокалісти із самобутнішими піснями.

“Очевидно, що музикою і мистецтвом тут давно не пахне, тому ми не дивуємось, що поїде туди не той, кого музиканти дійсно вважають кращим, а поїде той, у кого більше грошей, або кому це вигідно. Ось і все”, - каже музикант, гурт "Гайдамаки" Іван Леньо.

“Я раніше в дитинстві любив дивитися “Євробачення”, завжди вболівав за Україну. Але, з року в рік пісні стають нецікавими, підбирається формат певний "під Євробачення" і вони всі однакові”, - каже співак Макс Барских.

На переконання багатьох, попри хороший старт та прозорість, організатори, зрештою, самі створили комфортні умови для фальсифікацій. Одна з найбільш очевидних - необмежена кількість смс-голосів з одного номера.

“Смс голосування має бути симпатією народу, симпатією до цього виконавця, на які можна поглядати і бачити статистику хто кому подобається”, - каже музичний продюсер Володимир Бебешко.

“Скандали з'являються у нас тоді, коли починають впливати політики. Але, тим не менше, для цього цей відбір і існує, щоб спеціалісти вибирали ту людину, яка дійсно може це зробити достойно”, - каже співак, композитор Олександр Пономарьов.

“В першу чергу “Євробачення” - це можливість для артиста показати себе і заробити грошей. Але треба не забувати, що в даному випадку артист представляє країну”, - каже музичний продюсер Ігор Ліхута.

Втім, у справі "Євробачення-2011", згідні усі - варто поставити крапку. Тим учасникам, які не матимуть нагоди поспівати у травневому Дюссельдорфі експерти розстроюватися не радять. Кажуть - лише у Європі щороку відбувається близько п'яти сотень фестивалів, користь з яких може бути значно більшою, аніж єдиний виступ на "євро"-сцені. Втім, і самі виконавці це чудово розуміють.

“Я думаю, що це останній конкурс у моєму житті, хочеться музикою вже займатися. Тому що дуже багато часу забирає, я сумую за студією, накопичилося багато матеріалу”, - каже співачка Злата Огневич.

“Для чого брати участь у “Євробаченні” в Україні - для того, щоб засвітити своє гризло на телебаченні і підняти свою кількість корпоративних концертів. Це задача максимум. Для того, щоб стати світовою зіркою задіюються зовсім інші важелі, зовсім інші механізми”, - каже музичний критик Юрко Зелений.

Нагадаємо, цього року міжнародний пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться в Німеччині. Півфінали заплановано на 10 та 12 травня. Ім'я переможця 2011 року назвуть ввечері 14 травня.