Засмаглі і відпочилі, але не в гуморі, народні обранці одразу побили горщики. Фракція БЮТ майже від самого початку взяла в облогу парламентську трибуну

А починалося все як годиться - з хором верьовки, Президентом у ложі та великою кількістю гостей. Утім, рясно вбрана у плакати сесійна зала красномовно говорила - ця сесія легкою не буде. Тож регіонали старанно "стерегли" парламентську трибуну від посягань біло-сердечних.

У повному хаосі і сварках коаліціянти все ж ухвалили кілька рішень - зокрема, дозволили столичній мерії скасувати районні ради, а також доручили Кабінету міністрів переписати проект Податкового кодексу.

“До 23 числа ми будемо готові прийти в комітет та винести його на перше читання в ВР. А далі в нас ще є можливість подивитися уважно на цей документ. Якщо там будуть допущені якісь помилки, значить над ним потрібно ще попрацювати”, - каже народний депутат, голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

Все ускладнилось, коли черга дійшла до опозиційних законопроектів. БЮТівці зажадали якнайшвидше запровадити мораторій на підвищення цін на газ і комунальні послуги для населення, а також заборонити підвищувати пенсійний вік для жінок.

Коаліція погодилась хіба що внести ці питання на порядок денний у "законний" день опозиції - середу. Однак біло-сердечних не влаштувала черговість розгляду документів - тож біля трибуни знову штурханина.

“За пропозицією Володимира Михайловича ми підтримали, що ми не підемо з залу, поки не розглянуть всі законопроекти. Ми будемо розглядати, ми ж проголосували за це. Давайте йти за порядком денним”, - каже народний депутат, фракція Партії Регіонів Михайло Чечетов.

Це найпекучіші проблеми, які сьогодні хвилюють людей і український парламент не має морального права, юридичного права і в решті перед Богом не маєте права розглядати жодні інші законопроекти, - каже народний депутат, фракція БЮТ Олег Ляшко.

І так - до кінця тижня. Незважаючи на тривалі переговори між головами фракцій у кабінеті голови Верховної Ради, знайти компроміс політичні опоненти так і не змогли. Дехто, здається, ладен вирішувати політичні суперечки у давній спосіб - стінка на стінку.

”Це може бути наступного тижня і наступного, і наступного. Форми протесту можуть бути різними, починаючи від абсолютно парламентського, який у нас прийнятий - блокування трибуни. Блокування трибуни і до інших засобів”, - каже народний депутат, голова фракції БЮТ Іван Кириленко.

Отож і розійшлися ні з чим. Наступний тиждень народні обранці мають працювати в комітетах. У залі під куполом вони зберуться 21 вересня. Не факт, що тоді опозиціонерам вдасться дістатися трибуни - Голова Верховної ради подумує долучити до справи правоохоронців, оскільки вважає, що всі можливості для врегулювання політичного конфлікту уже вичерпано. Литвин хоче законодавчо заборонити блокування роботи парламенту, а також пропонує документувати все, що відбувається у залі під куполом... На випадок чергового суду чи карної справи.