Внаслідок нападу двоє вояків США загинули, ще два солдати отримали поранення. Один з постраждалих у вкрай важкому стані. Злочинець намагався втекти, однак поліцейські схопили його.
"Нападник - 21-річний косовар. Поліція його затримала і він уже зізнався у скоєному злочині", - каже міністр внутрішніх справ землі Гессен Боріс Райн.
У прокуратурі кажуть, що злочин пов’язаний з радикальним ісламізмом. За даними німецької і косовської влади, Ука - фанатичний мусульманин, який народився у косовській Митровиці. На його сторінках у соціальних мережах були посилання на ісламістські сайти, а також коментарі про джихад та жалюгідних окупантів. Однак, слідство з'ясувало, що за косоваром не стоїть жодне терористичне угруповання.
"Злочин пов’язаний із радикальним ісламізмом. Але усе вказує на те, що злочинець діяв сам. Слідство не виявило у нього зв’язків з будь-якими терористичними угрупованнями", - каже міністр внутрішніх справ землі Гессен Боріс Райн.
На момент злочину косовар працював у Франкфуртському міжнародному аеропорту. Американські військовослужбовці прилетіли у Німеччину з Великої Британії, аби дістатися на найбільшу базу ВПС США у Європі - Рамштайн. У зв’язку зі стріляниною, німецька поліція посилила заходи безпеки.
"У зв’язку зі збройним нападом, ми посилили заходи безпеки в Франкфуртському аеропорту і ми збільшили кількість патрулів", - каже речник поліції Армін Тіль.
Знайомих та сусідів нападника звістка про стрілянину шокувала. Вони стверджують, що досі про Аріфа Уку могли сказати лише добрі слова.
"Я вважаю, що він був релігійним. Але він був звичайним хлопцем. Ми всі дуже шоковані", - каже сусідка злочинця Катаріна Фрайєр.
"Батько, мати, діти, уся їхня сім’я справляла дуже хороше враження. Не можу сказати жодного поганого слова про нього. Він тримався осторонь від інших", - каже сусідка злочинця Бісера.
Аріфу Уці уже висунули офіційні обвинувачення у вбивстві двох осіб. У Берліні та Вашингтоні побоюються, що інцидент у Франкфурті може спровокувати нові напади на німецьких та американських військовослужбовців через прагнення радикальних ісламістів помститися арміям країн коаліції за військову операцію в Афганістані.