"Податкове законодавство проходить через Кабмін, і будь-який член уряду повинен уміти брати на себе частину відповідальності. У тому числі і я. Але те, що під первинним податковим кодексом я не підпишуся, — це однозначно", — сказав Тігіпко.

Відповідаючи на питання, чи будуть в другому варіанті норми про посилення фіскального тиску, які шокували підприємців, Тігіпко сказало: "Знаєте, я радий цьому шоку. Чомусь країну не хвилювало, що ми, за оцінкою Світового банку, були на 181-у місці з 183 країн за складністю податкового адміністрування".

"Наші попередники навіть не намагалися щось змінити — просиділи п’ять років, протираючи штани і розуміючи, що через податки країна втрачає інвесторів. Скажу одне: без ініціативи бізнесу в систему адміністрування ми зміни вносити не будемо. Переробимо спрощену систему — вона повинна залишитися. Але ми змінимо підходи до амортизаційної політики і переглянемо перелік сфер, де можна користуватися спрощенкою. Думаю, виключимо оптову торгівлю, а операції з нерухомістю обмежимо певними обсягами", — сказав Тігіпко.

Він повідомив, що в даний момент уряд працює над зменшенням переліку податків.

"Хочемо звернутися до досвіду Грузії, де тільки шість податків на місцевому і центральному рівнях. Але поки не можу сказати, які податки зникнуть", — сказав віце-прем’єр.