За словами віце-спікера, "складається враження, що у Президента дві групи "писарів": одні пишуть, що треба підтримувати українську освіту, науку, охорону здоров’я тощо, а інші, що треба впроваджувати другу державну російську мову та розбудовувати "русский мир".

"Але проблема навіть не в тому, що Президент час від часу висловлює рівнопротилежні ідеї в сфері соціальної та гуманітарної політики, а в тому, що на практиці реалізується її поступове знищення", — додав Микола Томенко.

Депутат нагадав, що вчора парламент отримав вето Президента на закон, який підтримали майже 350 народних депутатів, і який давав можливість бібліотекарям закуповувати книжки та журнали за зниженими цінами у видавця, а не у посередників через тендери.

Аргументом Президента, зазначив віце-спікер, було те, що дозвіл на закупівлю бібліотеками книг та періодики без тендерів "створює ризики зловживань під час здійснення відповідних закупівель, неефективного витрачання бюджетних коштів, додаткових бюджетних витрат та обмеження, спотворення конкуренції у зазначеній сфері".

"Тобто, на думку Президента, те, що ми пропонуємо, щоб наші бібліотеки купували в наших видавництв українські книжки це — корупція. Невже нема розуміння, що такі дії призведуть до того, що бібліотеки будуть змушені закуповувати книги у півтора-два рази дорожче у посередників, а також книги, видані в Росії", — резюмував він.