Видання "Всвіті" підготувало підбірку про те, як найсмачніші напої готувати вдома.

Квас

Квас готували ще за часів Київської Русі. Особливою популярністю користувався хлібний квас, або ж сирівець, який переважно готували з житнього борошна або хліба та солоду. Але готували й фруктові кваси: "калиновик", "ягідник", "брусничник" та інші.

Рецепт гуцульського квасу: Кладемо у діжку солодні і кислі яблука, заливаємо водою. Туди кладемо мелений перець на смак та ягоди горобини. Так це все повинно стояти до зими, тоді буде квас готовий.

Морс із журавлини

Історія цього напою сягає Середньовіччя. Його використовували для приготування фруктового морозива.

Рецепт морсу: чавимо сік з двох склянок журавлини. Залишок ягід заливаємо водою. Кип'ятити потрібно не більше 5 хвилин. При бажанні можна додати трохи цукру. У холодну суміш доливаємо сік — узвар готовий.

Яблучник

Яблучник, який готували з груш та яблук, був актуальним наприкінці літа і початку осені. Трохи нагадує квас та має чудовий смак завдяки фруктозі.

Рецепт: У діжку, об'ємом 54 літри насипаємо по 10 кілограм сушених яблук і груш. Заливаємо перевареною холодною водою. На три дні ставимо у тепле місце. Після цього — у погріб, залишивши незакритим, аби бродило. Опісля треба закупорити діжку, а через три дні розлити напій у пляшки. У кожну варто додати по 10-15 родзинок. Закриті корками пляшки закопуємо у пісок — через 5 днів напій буде готовий.

Читайте також: Муселець, спотикач і мокруха: що пили українці в давнину

Узвар

Національним ж напоєм вважають узвар. Напій є джерелом вітамінів, а варять його з сушених фруктів.

Рецепт узвару: Сушені яблука та груші, а при бажанні і чорнослив, суниці, чорниці, заливаємо водою і доводимо до кипіння. Підсолоджуємо медом, або цукром — і смакуємо.

Калинник

Дуже корисний напій для профілактики застуди, наділений особливим смаком.

Рецепт: Ягоди проціджуємо на друшляку. У кип'яченій воді розчиняємо цукор. Заливаємо цукровим сиропом калину і настоюємо у банці в прохолодному місці кілька днів.