Експерт Раян Людвіг, який працює з кавою вже 22 роки, пояснює, чому розігрівання кави може зробити її гіркішою. Також він дав пораду, як улюблений напій можна зберегти якомога довше гарячим.

Дивіться також Чи справді кава без кофеїну несе загрозу для здоров'я

Що відбувається з кавою при розігріванні

Після підігрівання кава може стати більш гіркою, і це природне явище. За словами Людвіга, хімічна реакція, яка відбувається під час повторного нагрівання, робить напій гіркішим.

На жаль, основною причиною того, що повторно розігріта кава має гіркий смак, є хімічна реакція, якої неможливо уникнути, незалежно від того, яка кава, як ви її варите чи нагріваєте. Цей процес зробить вашу каву більш гіркою. Навіть якщо ви не розігріваєте каву, а просто даєте їй постояти протягом тривалого часу, ось що відбувається,
– пояснює експерт.

Це пов’язано з кислотами в каві, які впливають на смак і аромат. Хлорогенова кислота, одна з основних кислот, що міститься в каві, розщеплюється на хінну та кавову кислоти, які мають гіркий смак.

"Хлорогенова кислота з часом розпадається на хінну та кавову кислоти. Нагрівання кави пришвидшує цей процес, розщеплюючи хлорогенову кислоту набагато швидше. На жаль, обидві вони мають гіркуватий смак. Для довідки, хіна – це та сама кислота, яку ви знайдете в тоніку, що надає їй характерний гіркуватий смак", – зазначає Людвіг.

Як краще розігрівати каву

Будь-який спосіб розігрівання, хай то на плиті чи в мікрохвильовій печі, сприятиме гіркоті. Однак Людвіг рекомендує мікрохвильову піч як найкращий варіант у разі необхідності.

Нагрівання в мікрохвильовій печі має одну перевагу: воно швидке. Під час нагрівання вашої кави всі приємні на смак і запах компоненти в наварі виходять швидше. Якщо ви нагріваєте протягом тривалого часу на плиті, ви втратите більше. Так що, якщо вам потрібно розігріти, мікрохвильова піч, мабуть, кращий варіант,
– пояснює Людвіг.

Як зберігати каву гарячою

Для збереження тепла Людвіг радить використовувати високоякісний посуд, який довше тримає температуру.

"Смак все ще з часом руйнується, але ви не прискорюєте цей процес, розігріваючи каву", – підкреслює експерт.