Опитування показало, що гібридний формат роботи покращує самопочуття та підвищує рівень щастя працівників. Три чверті респондентів, які працюють за гібридною моделлю, відчувають менше вигорання порівняно з традиційним офісним графіком.
Дивіться також Цілі та мрії покоління Z: 4 поради для того, щоб впоратися з викликами сучасності
Чим корисний гібридний формат роботи
Згідно з результатами опитування серед 1 026 британських працівників, гібридний формат роботи сприяє поліпшенню сну, харчування, зниженню стресу та загальному підвищенню рівня добробуту.
79% респондентів відзначили зменшення виснаження, 78% – стресу, а 72% – тривоги завдяки частині тижня, проведеній вдома.
86% опитаних зазначили, що збільшення вільного часу завдяки відсутності щоденних поїздок на роботу покращило їх баланс між роботою та особистим життям, що допомогло краще справлятися з повсякденними викликами.
Гібридні працівники відзначили кілька ключових переваг:
- краща якість сну – 68%;
- більше фізичних вправ – 54%;
- здоровіше приготування їжі – 58%;
- загальне покращення здоров’я – 68%.
Три чверті респондентів заявили, що повернення до п’ятиденного офісного графіка негативно вплине на їхній добробут.
Мало що так сильно пригнічує, стресує та дратує працівників, як щоденні поїздки. Це розділяє родини, розриває громади, забруднює навколишнє середовище і витрачає величезну кількість часу та грошей,
– зазначив генеральний директор IWG Марк Діксон.
Дослідження також виявило, що близько трьох з чотирьох гібридних працівників відчували себе більш продуктивними (74%) і мотивованими (76%) завдяки розподілу тижня, а 85% зазначили, що це покращило їх задоволеність роботою.
Ці висновки узгоджуються з недавнім дослідженням, опублікованим у журналі Nature, яке показало, що гібридна робота покращує задоволеність роботою, не впливаючи на продуктивність і зменшує кількість звільнень, особливо серед жінок і тих, кому потрібно далеко їхати, щоб дістатися на роботу.
Як переваги мають компанії із гібридним форматом роботи
Доктор Джен Раймер з Лондонського університету заявила, що "гібридний формат роботи є найбільш запитуваною перевагою" для працівників. Вона також додала, що гнучкий графік роботи знижує рівень стресу та виснаження.
Компанії, які пропонують гнучкий графік роботи, мають більше шансів залучити молодших співробітників і зменшити вплив нестачі робочої сили. Діксон підкреслив, що "пропонуючи комбінацію віддаленої та офісної роботи, компанії можуть забезпечити бажаний баланс між роботою та особистим життям, що покращує добробут і продуктивність співробітників".