Повідомляє на 24 Канал з посиланням на дослідження Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму. 70% опитаних готові продовжувати працювати після досягнення пенсійного віку.
Дивіться також Чи готові українці змінювати свою професію: результати дослідження здивують
З якими проблемами стикаються жінки в "чоловічих" професіях
Більшість українців вважають, що жінки здатні працювати в традиційно "чоловічих" сферах, проте деякі перешкоди залишаються. Основними викликами для жінок у таких професіях є фізичні вимоги роботи, складнощі поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками, стереотипи, нерівна оплата праці та нестача необхідної інфраструктури.
З якими труднощами стикаються жінки у традиційно "чоловічих" професіях / Фото Надане Трендам 24
Скільки українців готові працювати після виходу на пенсію
За результатами опитування, 70% українців, які досягли пенсійного віку, готові продовжувати працювати за умови належного рівня оплати, гнучкого графіка та доступу до медичних послуг. Це свідчить про бажання старшого покоління залишатися активними на ринку праці, якщо будуть створені сприятливі умови.
Соціологиня та засновниця компанії Gradus Research Євгенія Близнюк зазначає, що українці є освіченими й адаптивними, демонструючи готовність до змін, що є вагомим ресурсом для країни.
Але чи не кожен показник, який ми аналізувати у цьому дослідженні, підкреслює потребу в соціальній підтримці та інклюзивності робочого середовища для різних груп населення. Щоб ефективно працювати із проблемою дефіциту людського капіталу в умовах тривалої війни в Україні, необхідно мислити мотивацією, а це гідна оплата та умови праці, адаптація робочих місць під потреби людей та відхід від стереотипів,
– зазначає вона.
Втім, більшість українців впевнені, що після закінчення бойових дій в Україні відновляться іноземні інвестиції (74%) та створення нових робочих місць (82%).
Зверніть увагу! Дослідження проведене дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше 50 тисяч у віці 18 – 65 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 8 жовтня 2024 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів.