Про дивний інцидент розповіли в канцелярії Сенату Берліна. Відеодзвінок припинився, як тільки Ґіффай зрозуміла, що це – діпфейк.
До теми Бере участь у найбільшій битві свого життя, – Льюїс захоплений мужністю Кличка
Ґіффай зрозуміла, що спілкується з самозванцем
Жодних ознак того, що відеоконференція проводилася не з реальною людиною, не було. Очевидно, це діпфейк. Для розслідування викликали поліцію,
– пояснили в канцелярії.
Перші 15 хвилин розмови, каже прессекретарка мера Берліна Ліза Фрікс, жодних занепокоєнь не викликали. Псевдомер Києва цікавився про справи українських біженців, уточнював цифри. Сумніви з'явились вже після того, "Кличко" почав наголошувати, що біженці намагаються отримувати соціальні виплати в столиці Німеччини.
Самозванець просив допомогти з "проведенням гей-параду в Києві"
Також від самозванця прозвучало прохання підтримувати молодих українців, які повертаються на Батьківщину воювати. Остання тема найбільше здивувала Ґіффай, адже зовсім не була пов'язана з війною. Несправжній "Кличко" попросив Берлін посприяти проведенню гей-параду в Києві. Після цього відеодзвінок і перервався.
Читайте також Німеччина не повинна забувати, що Путін піде так далеко, як ми йому дозволимо, – Кличко
Це – частина інформаційної війни, – мер Берліна
На жаль, це частина реальності, що війна ведеться всіма засобами — в тому числі онлайн, щоб підірвати довіру та дискредитувати партнерів та союзників України,
– зазначила Ґіффай.
Німецька газета Bild зв'язалася зі справжнім мером Києва. Кличко запевнив, що невдовзі сам поговорить зі своєю колегою з Берліна з допомогою офіційних каналів. Мійський голова запевнив, що добре володіє німецькою, отож перекладач йому не знадобиться.
У відповідь Ґіффай подякувала і зазначила, що самозванець хотів розмовляти російською мовою, використовуючи допомогу перекладача. Псевдомер зазначив, що начебто навколо співробітники, які не розуміють німецької мови.
Що таке діпфейк
- Це методика синтезу зображення людини з використанням штучного інтелекту.
- Таким чином одні відеозображення синтезують з іншими.
- Діпфейки часто використовують для дискредитації знаменитостей або публічних осіб.
Дивіться у відео: Шольц про План Маршала для України