А цей президентський проєкт не відповідає проєкту закону Конституції України. Про це в ефірі 24 каналу сказав старший науковий співробітник Інституту держави й права Микола Сірий.

Важливо Законопроєкт Зеленського щодо КСУ має ознаки конституційного перевороту, – Тупицький

Про присутній конфлікт

На думку фахівця, у нього викликає занепокоєння, пов'язане з тим, що присутній дуже серйозний конфлікт на рівні влади.

Це найгірший різновид конфлікту, який призводить до важких наслідків для держави й суспільства в цілому. Це не конфлікт КСУ – це конфлікт між гілками влади,
– вважає науковець.

І виходити з цього конфлікту, на його думку, шляхом загострення – не зовсім правильно. І наголосив: "Рішенням парламенту не можна скасувати рішення будь-якого суду, не лише Конституційного. У нього немає повноважень. так само як і давати оцінку рішення суду".

В державному механізмі є багато інструментів, які дозволяють після правильної оцінки змісту конфлікту будувати шляхи виходу з нього, переконаний Сірий. Але при цьому треба швидко приготувати законопроєкт, який вніс би відповідні належні зміни до закону про запобігання корупції.

Чи можна звільнити всіх суддів

"В судовому рішенні, яке зараз в центрі конфлікту, не має мети ліквідувати антикорупційну політику держави й антикорупційне законодавство. Але станом на зараз перед парламентом стоїть одне завдання – повернути дію всіх норм, які визнали неконституційним", – сказав експерт.

І підкреслив, що зараз центрі уваги перебуває довіра до суду. І категорично неприйнятним є ліквідація всього суду і ліквідацію складу суду. Це неприпустима дія.

Щодо окремих суддів – можливі процедури перевірки законності способу життя судді, оскільки вони є рівними перед законом. А відповідальність може бути тільки індивідуальною щодо конкретної особи, якщо є факти порушення закону,
– додав Сірий.

Тому категорично неможливо і недопустимо приймати будь-які політичні рішення щодо всього складу суду. Таке рішення не відповідає демократичним стандартам.

Що відомо про законопроєкт Зеленського