Про це повідомляє "Польське радіо".
Читайте також: Будівництво "Північного потоку-2": у Польщі озвучили очікування від США
Так, президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що спорудження другої гілки Північного газопроводу, яка має з’єднати Росію з Німеччиною, відбувається всупереч інтересам частини країн Європейського Союзу. За словами польського лідера, це загрожує єдності Європейського Союзу.
Ми чітко бачимо, що це проект не бізнесового характеру, він має політичний характер; насправді він шкідливий для Європейського Союзу. Не лише тому, що вестиме до загрози енергетичній безпеці передусім нашої частини Європи та України, але й тому, що вестиме до домінування одного постачальника над усім ринком Європейського Союзу,
– наголосив Дуда.
Натомість президент Словаччини Андрей Кіска наголосив, що Nord Stream 2 стане для Росії засобом шантажу щодо України в сфері постачання газу. За його словами, європейські країни повинні прямувати до диверсифікації енергопостачання:
"Ми потребуємо різноманітних джерел постачання газу. Не можемо узалежнюватися від однієї країни. Ми говоримо про це багато років. З’являються також нові проекти. Тому я не знаю, навіщо нам мати проект, який ще більше посилить залежність від російського газу", – сказав він.
Дуда зазначив, що проти "Північного потоку-2" виступає вся Вишеградська група, проте очільники Чехії та Угорщини не захотіли висловитися на цю тему. Окрім того, польський та словацький президенти також підтримали збереження санцій ЄС проти Росії.
Саміт президентів країн Вишеградської групи відбувся у Словаччині, на курорті "Щирбське Озеро", та тривав два дні.
Нагадаємо, Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. А у Німеччині вже активізували будівництво "Північного потоку-2". Так, судно Audacia компанії Allseas приєдналось до робіт на німецькій ділянці газопроводу.
Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу. У разі запуску "Північного потоку-2" Україна втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
Що таке Вишеградська група?Це угрупування чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини. Спільні цілі закордонної політики, спільність історичного досвіду та географічна близькість спричинили появу нового регіонального утворення. Група з'явилась унаслідок зустрічі президентів Польщі Леха Валенси і Чехословаччини Вацлава Гавела та прем'єра Угорщини Йожефа Антала 15 лютого 1991 року в угорському місті Вишеград після ухвалення Вишеградської декларації. Головною метою стала інтеграція до євроатлантичних структур. Після розпаду Чехословаччини об'єднання почало називатися Вишеградською четвіркою.