Вже анонсували, що новостворений центр акцентує свою діяльність на зонах підвищеного ризику. Зокрема, мовиться про трубопроводи на мілководді. Туди легко можуть доплисти водолази-диверсанти. Окрім того, одним з напрямків роботи стане протидія шпигунській діяльності.
Зверніть увагу Не запрошення: у Politico оцінили, що Україна отримає на саміті НАТО та хто є каменем спотикання
У НАТО розповіли журналістам, що російські судна активно відстежують критично важливу підводну інфраструктуру країн Альянсу.
Існує підвищене занепокоєння, що Росія може націлитись на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру, намагаючись порушити життя Заходу,
– мовиться у повідомленні.
Саме тому створили центр. Він допоможе поліпшити обмін інформацією про нові ризики і загрози. Підводна безпека опинилася в епіцентрі уваги після підривів "Північних потоків".
Що сталося з "Північними потоками" й хто стоїть за цим
- Восени 2022 року стало відомо, що після підривів "Північних потоків" зафіксували витік газу. Відразу ж заговорили про російський слід в історії. В Офісі Президента заявили, що Росія намагається залякати Європу перед настанням зими. Вочевидь, країна-терористка сама й підірвала потоки.
- Данія повідомила, що за декілька днів до підриву "Північних потоків" російський корабель СС-750 перебував біля місця інциденту.