Американський програміст та підприємець неодноразово очолював список найбагатших людей світу, інформує 24 Канал. Це і не дивно, адже розробками Білла Гейтса і його компанії Microsoft користуються мільярди людей у всьому світі.
Читайте також Воррен Баффет – бізнесмен, який усюди вміє розгледіти шанс
Які ж події та рішення привели Білла Гейтса до всесвітньої слави та комп'ютерної революції, розповідаємо у новому випуску спецпроєкту "Шанс на успіх".
Юні роки комп'ютерного генія
В майбутнього мільярдера було дитинство, сповнене шансів, які він вміло використовував. Батько Білла Гейтса був відомим юристом, а мати – викладачкою, тому своєму нащадку вони прагнули дати якісну освіту та виховання, що допоможе йому у дорослому віці. Тому подружжя Гейтсів обрало для хлопця найпрестижнішу школу в Сіетлі, де навчались чимало успішних людей.
Задатки підприємця у Білла Гейтса проявились саме у школі. Так, в 11 років він підписав свій перший контракт із сестрою про оренду бейсбольної рукавички за 5 доларів.
Білл Гейтс змалку був чудовим бізнесменом / Фото Getty Images
Ще одним захопленням Білла Гейтса були комп'ютери. Він не упускав жодного шансу вивчати можливості цієї техніки і вже тоді розумів, що за технологіями – майбутнє. Тож у 8 класі Білл Гейтс створив свою першу програму на комп'ютері – гру хрестики-нулики.
Коли вам в голову прийшла гарна ідея – дійте негайно,
– говорив він.
Розуміючи, як працює бізнес, Білл Гейтс вирішив монетизувати своє захоплення комп'ютерами. Він розробив програму, яка складала розклад занять у школі та полегшувала роботу адміністрації навчального закладу. За неї Білл Гейтс отримував офіційний дохід. А вже в 15 років юний геній отримав 20 тисяч доларів за розробку програми для оптимізації дорожнього руху.
Тож змалку винаходи Білла Гейтса не були просто розвагою, а способом отримувати чималі, як для школяра, кошти.
До теми Джефф Безос – людина, яка вгледіла шанс, щоб перетворити онлайн-магазин на велику корпорацію
Як Гейтс проміняв навчання у Гарварді на власну справу
У 1973 році Білл Гейтс вступив до Гарвардського університету. На третьому курсі він разом із своїм другом Полом Алленом скористалися шансом спробувати свої сили у розробці кодів. Вони натрапили на оголошення в журналі "Популярна механіка", де йшлося про те, що для першого серійного комп'ютера Altair 8080 терміново потрібне програмне забезпечення.
На той час ринок домашніх комп'ютерів стрімко зростав, і хлопці вирішили ловити можливість зайняти цю нішу. Гейтс зателефонував до розробників "Альтаїр" і запевнив, що в них з Полом є мова програмування BASIC, яка підійде для їхнього комп'ютера.
Насправді ж студенти блефували, і ніякої програми в них не було. Але компанія зацікавилася пропозицією, тому хлопці в шаленому темпі почали працювати над програмним кодом. На презентації програма BASIC ідеально підійшла до комп'ютера, і компанія MITS відразу погодилася купити права на неї.
Після цього Білл Гейтс вирішив покинути університет та присвятити себе розробці програмного забезпечення.
У будь-який час йдіть і створюйте свою справу, а в Гарвард повернутися ніколи не пізно!
– наголошував Гейтс.
Цікаво, що через 34 роки після вступу до Гарварда, Білл Гейтс таки отримав диплом про закінчення цього навчального закладу за особливі заслуги.
Білл Гейтс таки отримав диплом Гарварда / Фото Getty Images
Початок ери Microsoft
У 20 років Білл Гейтс разом із другом Полом Аленом заснували фірму з розробки програмного забезпечення Microsoft, що й почало велику комп'ютерну революцію.
Microsoft – компанія, чиїми послугами користуються мільярди / Фото Shutterstock
Спершу справи компанії йшли не найкраще: перші 5 замовників Microsoft збанкрутували. Та хлопці не здавалися, а наполегливо працювали.
Я взагалі не брав вихідних у свої двадцять. Жодного,
– згадував згодом Білл Гейтс.
Така важка праця була виправдана: у 1980-их роках доля підготувала для Білла Гейтса ще один шанс – підписання контракту з тодішнім комп'ютерним гігантом IBM. Ця подія забезпечила компанії Microsoft лідерство на ринку програмного забезпечення. На цьому Білл Гейтс не зупинявся, а продовжував вкладати сили і час у розвиток бренду.
Девіз Microsoft – "комп'ютер на кожен стіл і в кожен будинок" – виправдав себе на сто відсотків. У 1993 році кількість зареєстрованих користувачів Microsoft Windows налічувала 25 мільйонів осіб. Також компанія запустила на той час революційну програму Microsoft Office та інтернет-провайдер Microsoft Network.
Білл Гейтс зумів вивести свою компанію на найвищий рівень успіху / Фото Shutterstock
До сьогодні Microsoft залишається одним із найпопулярніших програмних забезпечень у світі. А під час пандемії 2020 року стала єдиною американською компанією, статки якої перевищили 1 трильйон доларів.
Отже, завдяки сміливості та наполегливості Білл Гейтс став одним з найвідоміших підприємців революції персонального комп’ютера. А все тому, що використовував усі шанси, які дарувала йому доля.